Rpi 4 + TV HAT + NAS

Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od PetrSmetana » úte 03. bře 2020 13:23:26

USB dongle musí podporovat AP mode? To je snad věcí systému, jaké chování si nastavíš.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » čtv 05. bře 2020 7:26:12

No podle toho co jsem se dočetl tak na spouste polofunkcnich ovladacu na realtek nefunguje.

Btw ale kaslu na router. Cenove zajimave ac1200 , vykonejsi usb adaptery s externi antenou jsou na ruznych verzich realteku a vetsinou nefunguji ok na arm... a drazsi adaptery kaslu.
Nasel jsem sice jeden hezky adapter s Mediatek(railink) chipsetem na gearbest ale jeho beh taky neni uplne bezproblemovy pokud clovek chce udrzovat system aktualni.
Nehlede Ze za drobny priplatek uz koupim novy ac1200 router... a nebudu muset na druhe strane bytu resit wifi repeater. Protoze budu moct router umistit na vhodnější misto.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » pon 09. bře 2020 20:36:05

Teda vcera me hodně prekvapila jedna vec.
Na linux nexistuje pouzitelna aplikace pro detekci a nasledne odstranění duplicitnich souboru. Otestoval jsem jich snad 20 a ani jedna neni pouzitelna. U zadne jsem nenasle takovou zakladni funkci jako "oznac vsechny duplicitni soubory mimo tento adresarovy strom" nebo nedokazal porovnavat podle hashe atd... no bida (a delej neco takoveho rucne pri nahrani dat z cca 6 zdroju) o celkovem poctu cca 50tisic fotek :-) ....
Nakonec mi nezbylo nic jiného nez nahodit aplikaci na windows a pres sit analyzovat. Akorat pri čtení pres 5ghz wifi cca 80mb/s to zkontroluje 350gb cca za 6h (uz 4h bezi a ma jeste dalsi 2h do konce)
Uživatelský avatar
jiri.tusla
Příspěvky: 75
Registrován: ned 08. zář 2019 15:45:09
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od jiri.tusla » pon 09. bře 2020 21:16:49

trochu jsem se zamotal v těch záporech, ale...
Na fotky už dlouhá léta používám CLI

Kód: Vybrat vše

fdupes
Porovnává podle hashe, vyspecifikuješ seznam adresářů, kde skenovat a buď to umí jen vypsat a nebo rovnou nabízet smazání.
Dej člověku rybu a nebude mít hlad jeden den.
Nauč jej chytat ryby a bude celý den sedět na pramici a chlastat pivo.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » pon 09. bře 2020 21:52:07

Pro takove mnozstvi fotek a potrebu mazani v ramci urcitych subadresaru ... urcitych veci zachovani v urcitych stromovych strukturach a jinych temer stejnych v jinych atd ..... to proste v cli nelze ... pokud teda nemas v planu takove mnozstvi fotek tridit nekolik dni .... s napriklad windows app duplicate cleaner pro ... udelas jednu detekci vc MD5 souctu u zdvojenych souboru (mozno dokonce udelat detekci treba jen 99% obsahu stejne) tim smazes temer duplicitni fotky nebo ty ktere prisli s mirne poskozeneho zdroje :-). Apo detekci udelas cistku behem 5minut ...
to s fdupes ani rdfind neudelas.

Jde sice o jednorazovou vec , kterou uz nikdz delat nebudu [nyni sjednocuji zalohy z vice mist] . Ale i tak me to trochu prekvapilo a nastvalo.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od PetrSmetana » úte 10. bře 2020 14:19:09

CyberDeath píše:
pon 09. bře 2020 21:52:07
Pro takove mnozstvi fotek a potrebu mazani v ramci urcitych subadresaru ... urcitych veci zachovani v urcitych stromovych strukturach a jinych temer stejnych v jinych atd ..... to proste v cli nelze ... pokud teda nemas v planu takove mnozstvi fotek tridit nekolik dni .... s napriklad windows app duplicate cleaner pro ... udelas jednu detekci vc MD5 souctu u zdvojenych souboru (mozno dokonce udelat detekci treba jen 99% obsahu stejne) tim smazes temer duplicitni fotky nebo ty ktere prisli s mirne poskozeneho zdroje :-). Apo detekci udelas cistku behem 5minut ...
to s fdupes ani rdfind neudelas.

Jde sice o jednorazovou vec , kterou uz nikdz delat nebudu [nyni sjednocuji zalohy z vice mist] . Ale i tak me to trochu prekvapilo a nastvalo.
Osobně se kloním spíš k tomu, že je to o zkušenostech a zručnosti v rámci daného uživatelského prostředí. Na serverech se jinak než v cli nedělá.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » úte 10. bře 2020 16:55:54

To urcite ano, linux temer iinak nez pres cli nemastavuji .. ale v tomhle pripade mi to pres dane programy prijde zdatne pomale , zdlouhave s cetsi moznosti chyby.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » úte 17. bře 2020 10:31:26

Jen pro info ted jsem nemel moc casu , ale blizim se ke konci ...

Obrázek


Ale btw mate nejake zkusenosti s timto ?
http://wiki.friendlyarm.com/wiki/index.php/ZeroPi

Stale zvazuji stavbu vlastniho routeru ...
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » stř 01. dub 2020 11:29:04

Hm tak sem narazil na zajimavou chybu a nepodarilo se mi ji zatim vyresit.

V kodi tuhne a pada v momente kdy generuje nahledy fotek/videi ve slozce ... a nekdy i kdyz nahledy jsou vygenerovane tak tuhne v pripade ze chci video soubory v dane slozce prehrat ... nebo cekam treba 2-3minuty na zacatek prehravani souboru ... jde o standartni videa z zelefonu v h264 .
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od PetrSmetana » stř 01. dub 2020 11:48:16

logy?
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » stř 01. dub 2020 12:02:05

V logu Kodi neni nic.
Jedine co muzu doma zkusit je ze spustim kodi z konzole a uvidim co vypise tam pred padem (pokud se dostanu zpet) vetsinou to vytuhne tak ze nejde ani killnout a nezbyte mi nic jineho nez pres ssh spustit restart.

btw narazil jsem na netu ze tento problem je v KODI uz nekolik verzi a objevoval se i na Rpi3 ale reseni jsem nenasel. Momentalne zvazuji test manjaro arm a kodi 19 z unstable ... ale zase tam je problemek s asi jeste stale nefunkcni HW dekodem hvec (pro TV by to asi procesor zvladl softwarove) ale pro videa z aktualnich telefonu uz to asi stacit nebude.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » pon 06. dub 2020 7:28:47

Hm kodi v terminalu zadnou chybu nevypsal (nebo aspon nic nestandartniho) ...
Vcera jsem nahodil na druhou kartu manjaro ... prehravani h264 videa na youtube jde pres CPU .. zadna HW akcelerace takze 1080p se neda sledovat.
Pres noc jsem zkousel zkompilovat dev verzi kodi jestli to nepojede v kodi pres OpenGL ale za cca 4h nez jsem musel vstavat do prace se to nezkompilovalo ... a rano jsem musel dat do puvodniho stavu (jinak by rodine nesla TV :-D) ...
Takze druhy pokus asi dnes.

Ale btw
https://rpishop.cz/pasivni/1901-chladic ... cerna.html (ale koupeno z ciny) a cela noc kompilace chlazeno jen pasivne teplota max 60°C

A taky to vypada ze na vse staci 2GB RAM ... zakze asi upustim jak jsem v jinem tematu chtel tenky klient a misto toho koupim do tohoto centra 2GB verzi a na 4GB verzi postavim dceri tento tyden PC na uceni atd.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » pát 08. kvě 2020 7:38:19

Od stavby svoji skrine jsem upustil . (Z casovych duvodu) koupil malou chifec skříň a dodelal jen zadni panel a vnitrni desku pro uchycení dílů.

Konecna podoba zde
https://forum.zonepi.cz/viewtopic.php?f ... rt=20#p794

BTW jede nakonec na 4gb verzi (bo pro druhe rpi4 ted nemam vyuziti). System je postaven na raspbian minimal bullseye ale kernel jsem zustal na 4.19.118 bo s 5.4.x mi zatim nejede kodi.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od PetrSmetana » pát 08. kvě 2020 21:12:36

Nejdřív jsem koukal do threadu "vaše projekty" a ta krabička mi přišla nějaká "jiná" :) Tu původní máš kompletně skreslenou? Neuvolnil bys model a případnou soupisku komponent, kdyby si to někdo chtěl postavit?
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi 4 + TV HAT + NAS

Příspěvek od CyberDeath » sob 09. kvě 2020 7:18:50

No právě není komplet, chybí spoje jednotlivých dílů skříně, úchyty komponent atd ..
Tu co jsem nakonec použil je jen o malo větší a min prace ;-) . A uchycení je řešeno take jednodušeji, vrtáním děr do základní desky a utažení stahovacíma paskama.
Odpovědět