Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Uživatelský avatar
Majda
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 06. čer 2019 12:34:23
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od Majda » úte 16. črc 2019 16:20:07

Milí zákazníci,

Raspberry Pi odesíláme ihned, jakmile k nám dorazí, ohřejí se u nás pouze pár hodin.

V současné době máme odeslané všechny objednávky. V týdnu od 30.07.19 odesíláme všechny stávající předobjednávky.

Naskladnění desktop kitů a dalších kusů RPi 4 4GB očekáváme v průběhu týdne od 12.8.19.

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Váš RPishop.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 18. črc 2019 10:58:45
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od Michal » čtv 18. črc 2019 16:02:55

19.07.19 očekáváme další z menších dodávek RPi 4 4GB, která se již přepravuje k nám. Všechny kusy, které nám zítra dorazí budeme téhož dne odesílat.

Do konce července bychom měli dostat ještě jednu menší dodávku.

Situace s dostupností by se celkově měla zlepšit v průběhu srpna.

Děkujeme všem za trpělivost.

Aktualizace (19.07.19): Zní to až neuvěřitelně, ale aby problémů s dodáváním 4GB nebylo málo, v krabici, ve které se dle označení a faktury měly nacházet RPi 4 4GB se naneštěstí nacházely RPi 4 2GB. Očekáváme, že obratem dostaneme správné zboží (pondělí, úterý), ale dnešní expedici bohužel nestihneme. :evil:
jszeplaky
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19. črc 2019 20:00:48

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od jszeplaky » pát 19. črc 2019 20:02:56

Tak to úplne že naštve. Tak snáď obratom prídu aj 4GB a dúfam že aj moja objednávka bude medzi štastlivcami ktorým sa z nich tiež újde.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 18. črc 2019 10:58:45
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od Michal » úte 23. črc 2019 12:29:55

Před malou chvilkou nám konečně dorazila menší dodávka RPi 4 4GB, které přišly jako náhrada špatně dodaných kusů z minulého pátka (viz. předchozí příspěvek). Zítra dopoledne aktualizujeme datum objednávek na které se již dostalo.

Děkujeme za trpělivost.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od PetrSmetana » úte 23. črc 2019 17:11:18

Ahoj, již nějakou dobu zálibně koukám po novém modelu se 4GB RAM. Bylo by na blogu možné spáchat nějakou kloudnou recenzi o RPi 4B (4GB RAM) jako desktop PC.

Osobně jsem musel svého času kvůli nevyhovujícím parametrům vyměnit RPi 3B za PC. Internety / Arduino IDE / MP3 na něm sice nějak běžely, ale odezvu bych nepřál ani největšímu nepříteli. RPi 3B nakonec skončilo za televizí - běží na něm retropie a tvheadend.

Aktuálně mě tedy zajímá jak bude vše vypadat na novém RPi 4B konkrétně pak - chrome(ium) - více tabů (po celovečerním brouzdání), video + mp3, youtube, google docs, google drive, libre office, mapy.cz, streetview a třeba nějaký slicer - cura? Ideálně při dvou připojených monitorech zároveň.

Nepohrdnu ani test retropie + emulaci náročnější konzole/hry.

Osobně si RPi 4B asi nekoupím, ale zvážil bych nákup pro babičky/dědečky u nás v rodině, kteří taví postarší notebooky ze začátku milénia a tohle by jim mohlo rázem udělat z jejich polochytré televize poměrně slušně fungující počítač.

Díky za případnou zpětnou vazbu!
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Yenc
Příspěvky: 17
Registrován: stř 24. črc 2019 4:45:08
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od Yenc » stř 24. črc 2019 4:50:52

pro PetrSmetana:

Ahoj, vím že to nebude to samé jako kdyby jsi to měl zapojené napřímo (odezva atd..) ale jak mi příjde můžu ti udělat prostup na rdp a můžes si s tím pohrát jak chces :D
trubkyn
Příspěvky: 2
Registrován: stř 24. črc 2019 10:37:43

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od trubkyn » stř 24. črc 2019 10:39:29

Dobry den,
nejake info o stavu? Cekal jsem ze se na mne s touto dodavkou dostane, ale zda se ze ne, a jelikoz dopoledne je pryc, cekal bych ze se tu aktualizuje stav... Chapu ze problem neni na Vasi strane, ale ocekaval bych trosku vice informaci, kdyz uz skoro mesic zaplaceno....
Dekuji
klux
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. črc 2019 10:50:22

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od klux » stř 24. črc 2019 10:51:54

Michal píše:
úte 23. črc 2019 12:29:55
Před malou chvilkou nám konečně dorazila menší dodávka RPi 4 4GB, které přišly jako náhrada špatně dodaných kusů z minulého pátka (viz. předchozí příspěvek). Zítra dopoledne aktualizujeme datum objednávek na které se již dostalo.

Děkujeme za trpělivost.
Možná by bylo fajn (jestli máte tuhle informaci) doplňovat ke kterému dni se aktuálně objednávky vyřizují.
Tuším, že poslední várka byla do 1.7.2019, čili teď do... ?
Děkuji
P09
Příspěvky: 10
Registrován: stř 24. črc 2019 11:11:42
Dal poděkování: 2 poděkování

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od P09 » stř 24. črc 2019 11:19:19

Případně i kolik je čekajících objednávek a kolik zařízení v těch "menších" dodávkách chodí ... takto jen stoupá nervozita a asi i fronta, aniž bychom alespoň tušili, kdy můžeme Raspberry Pi 4 Model B 4GB reálně očekávat i doma ... platili jsme často předem s termínem dodání 16. či 17.7. (pokud se nepletu) a ten termín se výrazně posouvá prozatím do neznáma (ač chápeme, že ne Vaší chybou). Já tedy předem platil, i když "až" 12.7. ... o to větší obavu nyní mám o termín dodání (když se až nyní dovídám, že jsou vyřízeny objednávky k 1.7. a těžko říct kdy budou další) ...
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 18. črc 2019 10:58:45
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od Michal » stř 24. črc 2019 13:06:31

Omlouvám se za pozdější aktualizaci, datum jsem již upravil.

Hned jak budeme mít potvrzenou informaci o další dodávce, obratem napíši. Dle systémových informací to vypadá nadějně pro větší počet kusů, ale v minulosti nás již tento údaj několikrát zradil a proto si zatím netroufám brzké dodání slibovat.
P09
Příspěvky: 10
Registrován: stř 24. črc 2019 11:11:42
Dal poděkování: 2 poděkování

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od P09 » stř 24. črc 2019 13:18:36

Díky za info a držíme pěsti Vám i nám ať to vyjde co nejdříve a v co největším počtu kusů ... vyřízené objednávky 8 dní před mojí objednávkou pro mě není úplně optimistické, ale co se dá dělat :roll:
trubkyn
Příspěvky: 2
Registrován: stř 24. črc 2019 10:37:43

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od trubkyn » stř 24. črc 2019 14:44:35

Díky za info, koukám že jsem se nevešel o necelé 3 hodiny :roll: mno co se dá delat....
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od PetrSmetana » stř 24. črc 2019 14:55:40

Yenc píše:
stř 24. črc 2019 4:50:52
pro PetrSmetana:

Ahoj, vím že to nebude to samé jako kdyby jsi to měl zapojené napřímo (odezva atd..) ale jak mi příjde můžu ti udělat prostup na rdp a můžes si s tím pohrát jak chces :D
Díky za nabídku, ale na obdobné testování nemám čas. Proto tu škemrám o recenzi, která by pro někoho mohla být stěžejní při rozhodování o koupi :) Jinaxe omlouvám za offtopic, který by si možná zasloužil vlastní vlákno (nebo recenzi na blogu - http://blog.zonepi.cz/) :)
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 18. črc 2019 10:58:45
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od Michal » čtv 25. črc 2019 16:20:17

Příští týden se můžeme těšit na další kusy ;). A tentokrát očekáváme postupné dodávky v průběhu celého týdne, takže by se na většinu předobjednávek mělo dostat velmi brzy :!: Nechceme to slibovat, dokud vše nebude fyzicky u nás, ale začínají nám už chodit i sledovací čísla balíků. Jen aby v nich bylo správné zboží a neopakovala se situace z minulého týdne :roll:

Pro PetraSmetanu: Recenze určitě není špatný nápad, proberu to s kolegy. Pokud srovnáme RPi 3B a RPi 4B, rozdíl je opravdu markantní. Pro nenáročného uživatele bude rychlost pro denní používání dostačují a rozhodně předčí starší HW se zasekanými Windows ;) Nadace právě z tohoto důvodu tvrdí, že se nový model dá jako vůbec první Raspberry Pi považovat za náhradu klasického stolního PC.
Uživatelský avatar
k3dAR
Příspěvky: 3
Registrován: pát 19. črc 2019 20:55:45

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od k3dAR » čtv 25. črc 2019 17:33:04

PetrSmetana píše:
úte 23. črc 2019 17:11:18
[...] Bylo by na blogu možné spáchat nějakou kloudnou recenzi o RPi 4B (4GB RAM) jako desktop PC. [...]
[...] konkrétně pak - chrome(ium)[...]
zatim si muzes precist recenzi castecne odpovidajici tve dotazy tady: https://www.root.cz/clanky/raspberry-pi ... -problemu/

ohledne Chromium ocekam velmi slusnou pouzitelnost, jak kvuli lepsimu CPU, tak 4GB DDR4 RAM i moznosti pouzit USB3 SSD misto microSD (a i to je 2x rychlejsi nez v RPi3), zaroven i s RPi3 je Chromium relativne pouzitelne, minimalne asi pul(3/4?) roku kdy ho v Rasbianu prekopali na HW akceleraci se to hoodne zrychlilo...
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od PetrSmetana » čtv 25. črc 2019 21:26:48

k3dAR píše:
čtv 25. črc 2019 17:33:04
PetrSmetana píše:
úte 23. črc 2019 17:11:18
[...] Bylo by na blogu možné spáchat nějakou kloudnou recenzi o RPi 4B (4GB RAM) jako desktop PC. [...]
[...] konkrétně pak - chrome(ium)[...]
zatim si muzes precist recenzi castecne odpovidajici tve dotazy tady: https://www.root.cz/clanky/raspberry-pi ... -problemu/

ohledne Chromium ocekam velmi slusnou pouzitelnost, jak kvuli lepsimu CPU, tak 4GB DDR4 RAM i moznosti pouzit USB3 SSD misto microSD (a i to je 2x rychlejsi nez v RPi3), zaroven i s RPi3 je Chromium relativne pouzitelne, minimalne asi pul(3/4?) roku kdy ho v Rasbianu prekopali na HW akceleraci se to hoodne zrychlilo...
Root mám v RSS čtečce, tam jsem se vlastně o RPi 4B dozvěděl. Na netu už se samozřejmě recenze objevují, nicméně pokud to chápu dobře tak toto fórum a blog má primárně sloužit pro podporu prodeje ... tak mě napadlo, že by to mohlo přitáhnout potenciální zákazníky a zároveň vyřešit mé hloubání ... :)
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 18. črc 2019 10:58:45
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od Michal » pát 26. črc 2019 11:31:48

Během příštího týdne odesíláme všechny stávající předobjendávky. Děkujeme všem za trpělivost.
alinco
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. črc 2019 11:00:42

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od alinco » sob 27. črc 2019 11:07:33

Uff,dik za tie dary a jednoznacne vyjadrenie,ono to predsa pojde o nieco skor jak som dufal. 8-)
alinco
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. črc 2019 11:00:42

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od alinco » sob 27. črc 2019 11:26:58

PetrSmetana píše:
čtv 25. črc 2019 21:26:48
k3dAR píše:
čtv 25. črc 2019 17:33:04

zatim si muzes precist recenzi castecne odpovidajici tve dotazy tady: https://www.root.cz/clanky/raspberry-pi ... -problemu/

ohledne Chromium ocekam velmi slusnou pouzitelnost, jak kvuli lepsimu CPU, tak 4GB DDR4 RAM i moznosti pouzit USB3 SSD misto microSD (a i to je 2x rychlejsi nez v RPi3), zaroven i s RPi3 je Chromium relativne pouzitelne, minimalne asi pul(3/4?) roku kdy ho v Rasbianu prekopali na HW akceleraci se to hoodne zrychlilo...
Root mám v RSS čtečce, tam jsem se vlastně o RPi 4B dozvěděl. Na netu už se samozřejmě recenze objevují, nicméně pokud to chápu dobře tak toto fórum a blog má primárně sloužit pro podporu prodeje ... tak mě napadlo, že by to mohlo přitáhnout potenciální zákazníky a zároveň vyřešit mé hloubání ... :)
Tvoje hloubani skonci ,ked si kupis pi 4GB,a sam si ho omakas.Neni nad osobnu skusenost.A na nejake tendecne recenze sa mozes vykaslat ;)
ZderKi
Příspěvky: 1
Registrován: sob 27. črc 2019 15:15:43

Re: Dostupnost Raspberry Pi 4 Model B - 4GB RAM

Příspěvek od ZderKi » sob 27. črc 2019 15:18:24

Dobrý den, mám objednanou sadu Raspberry Pi 4B|4GB RAM (Zonepi).
Chtěl bych se zeptat, do kolika dní po doručení se musí objednávka vyzvednout?
Děkuji.
Odpovědět