Správa RPi

Odpovědět
michal.tauchman
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03. čer 2022 9:03:39

Správa RPi

Příspěvek od michal.tauchman » pát 03. čer 2022 9:11:32

Zdravím,

rád bych se zeptal, jestli někdo nemá tip na nějakého správce/monitoring RPi. Máme těch zařízení více, a chtěli bychom nějaký přehled o jejich stavu atp. Povedlo se mi objevit nějaké projekty, např. toto celkem odpovídá tomu, co potřebujeme:

https://www.picockpit.com/

Nicméně toto řešení spoléhá na to, že PI připojíme do cloudu a ten nám bude poskytovat správcovství. Jenže já potřebuji něco, co mohu provozovat lokálně, nechci je připojovat někam zbůhdarma do netu. Ideálně na platformu Windows, ale kdyby to bylo na Linux, přizpůsobím se.

Děkuji předem za tipy.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Správa RPi

Příspěvek od PetrSmetana » úte 07. čer 2022 10:25:49

Co prometheus/grafana/alertmanager? S monitoringem ve windows ti bohužel neporadím. Z mého pohledu by bylo nejlepší veškeré své prostředí unifikovat v rámci k8s a pak na to napíchnout trojici výše. Na začátku tam budeš mít sice nějakou režii na předělání, ale přinese ti to pak velké množství dalších výhod - škálovatelnost, rozložitelný workload, HA ...

Další cestou je pak vývoj vlastní apky pro monitoring ... dělám zakázkový vývoj ;) Ale chápu, že pokud jedeš low budget, tak to je mimo hru. Trio zmíněné výše, lze nasadit i bez kubernetes ... jinak se samozřejmě nabízí zabbix, nagios, cacti, icinga ...

Správa (kromě k8s) ... ansible, puppet, chef, jenkins ... pokud pracuješ s verzováním (super věc), tak můžeš nasadit třeba CI/CD z gitlabu/githubu!
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
michal.tauchman
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03. čer 2022 9:03:39

Re: Správa RPi

Příspěvek od michal.tauchman » úte 07. čer 2022 10:33:21

Děkuji za tipy, mám se od čeho odpíchnout, mrknu na zmíněné.
Odpovědět