linux a emulátory roms iso

Odpovědět
tigerhareram
Příspěvky: 16
Registrován: sob 30. led 2021 19:33:57

linux a emulátory roms iso

Příspěvek od tigerhareram » stř 29. zář 2021 18:37:38

všimněte si mého linuxu na kterém se pohodlně pracuje s databázemi roms iso což jsou hry do handheldů jako je odroid go super nebo pro případ raspberry pi 4 v nes case jako herní consola a další takové určené ke hraní . tyhle všechny využívají roms a iso databáze , takové naleznete na arcade punks , nahrát však může být problém ve windows . u systémů pro handheldy a konsoly se setkáte s tím že použijete nějaký operační systém založený na linuxu buildrootu pro danou platformu nebo je to nějaká batocera . jsou to libreeleky. takže budete mít souborovou strukturu naformátovanou na ext4 na tom handheldu nebo konsole rpi na kartě . ve windows vám to bude problematické pracovat pohodlně s kartou pro taková zařízení . budete potřebovat linux a hry do zařízení dostat v linuxu . pokud to neumíte pohoříte. ve windows to jde zle . rád bych vám zde doporučil můj linux kde jsem se zaměřil na emulátory . hodně z nich jde zrovna i testovat spuštění

zde jsem referoval svém linuxu s emulátory na root.cz : https://forum.root.cz/index.php?topic=24813.0
Uživatelský avatar
pasta
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 07. led 2021 9:21:18
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: linux a emulátory roms iso

Příspěvek od pasta » pon 04. říj 2021 12:24:13

Ahoj,
Retropie zvládá vše ok. Stačí vložit flashku do USB v RPi , počkat než přestane blikat kontrolka aktivity. Potom Flashku vyndat a vložit do PC s Windows, otevřít a objeví se složka retropie a vní podsložka roms. Tam jsou další podsložky ROMEK jednotlivých konzolí. Nahrajete ROMky. Poté se flashka dá vložit do RPi, a Retropie si automaticky natáhne všechny romky k sobě na kartu. Až přestane blikat kontrolka aktivity, tak se může Flashka vyndat a zrestartuje se Emulation station. Pak už budou hry aktivní.

P.
tigerhareram
Příspěvky: 16
Registrován: sob 30. led 2021 19:33:57

Re: linux a emulátory roms iso

Příspěvek od tigerhareram » stř 16. úno 2022 18:02:46

to jsem nikdy neslyšel ani nečetl

tigerhareram-linux má novou verzi 7.0 , najdete na tigerhareram.cz ve složce download 1 / files / linux i s navodem pdf

nově je přidané menu retrofe

stejné menu retrofe je v systému coinops linux na download 2 / mame chds files / coinops

compiloval jsem ho pro tigerhareram takže bin v něm se nesekne po nějaké době provozu , jede stále

nahradí attract který se někdy protáčel
Odpovědět