Weather Station

Odpovědět
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Weather Station

Příspěvek od CyberDeath » čtv 23. dub 2020 12:48:56

Ahoj
Maly dotaz myslite že můžu na jednu desku připojit https://rpishop.cz/displeje/1088-wavesh ... i-rbw.html a zároveň napájet na piny DHT22 čidlo.
A na druhou deku mi TV HAT zároveň napájet DS18B20 čidlo ? Jak dlouhy může mít to čidlo kabel ?
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Station

Příspěvek od PetrSmetana » čtv 23. dub 2020 13:52:38

Dle datasheetu k displeji by to jít mělo, když se netrefíš do SPI sběrnice. TVHAT má taky SPI, tak tam platí to samé. Co se týče délky kabelů, tak tam je u 1-wire limit asi 100m ... záleží jaký budeš mít úbytek napětí - musí ti to lícovat s hodnotami v datasheetu čidla - proměř si konce. Nejdelší propoj s DHT22 (1-wire) jsem měl z maliny asi 3m a fungovalo to bez problémů, více v rámci zkušeností sloužit nemohu :)
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Uživatelský avatar
jiri.tusla
Příspěvky: 75
Registrován: ned 08. zář 2019 15:45:09
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Weather Station

Příspěvek od jiri.tusla » pát 24. dub 2020 6:20:36

Zkušenost s malinou a DS18S20+ je cca 10m a několik čidel v průběhu kabelu.
Použij jsem ale už 3 drát - napájení, zem a data. Pullup rezistor 4.7k byl asi 50cm od maliny.
Kabel byl starej lankovej CAT3.
Připojeno k RPi 2 B, v1.1

Až budeš měřit napětí na konci káblu, nezapomeň jej správně zatížit jako při reálném provozu.
Dej člověku rybu a nebude mít hlad jeden den.
Nauč jej chytat ryby a bude celý den sedět na pramici a chlastat pivo.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Weather Station

Příspěvek od CyberDeath » pát 24. dub 2020 6:34:46

Dík za info ... poživane gpio piny na TV HAT jsem našel .. společný bude jen 3.3V (leda bych napajeni misto na PIN1 pripojil na PIN17 ten tv hat nevyuziva) a zem , data na PIN7 pro cidlo ten HAT nepouziva.

Zajimave to bude jeste rozchodit :-D ... bo cidlo venkovni teploty bude napojene na moje TV/NAS PRI4 . Display s cidle vnitrni teploty bude na pi zero jinde :-) A to Pi Zero bude cist data obou senzoru a zobrazovat info o vnitrni a vnejsi tepolote. Jeste premyslim nad svetelnym senzorem u vnejsiho cidla bych mohl kompenzovat zobrazovanou teplotu podle toho jestli na tu stranu pece slunko nebo ne.

BTW : Meli jste doma nekdo banana pi ? Hruza co ? ... dostal semi do rukou BPI-P2zero a zkousel jsem na nem rozjet PiHole s DNS a ikdyz po x systemech jsem nasel neco co fungovalo (minimal iso s 5.6.0 kernelem) a na nem vse postavil v urcite fazi PiHole jsem skoncil na nedostupnosti DNS coz sice vyresila beta 5 piHole ale stejne to ve vysledku nejelo (nefiltrovalo reklamy) (za coz asi mohl prilis novy kernel , nepodporovana distribuce (ubuntu 20.04) a beta PiHole .. ale podpora ze strany banana pro svuj HW 0,0 nic :-D
Odpovědět