Raspberry Pi - Grove - digitální a analogové porty

Odpovědět
czu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 09. kvě 2022 10:37:02

Raspberry Pi - Grove - digitální a analogové porty

Příspěvek od czu » pon 09. kvě 2022 10:39:05

Ahoj, omlouvám se za zkopírování identického dotazu z Rootu, ale tady mi snad někdo poradí lépe, tedy:

===

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, pracujete někdo se systémem Grove, tedy modulárním konektorovým systémem, pro Raspberry? Potřeboval bych rozchodit 4 digitální senzory a 4 tlačítka. Pro ovládání plánuju použít Python a grove.py.

Mám Raspberry s Grove Base Hat (6x digital, 4x analog vstup).

Podle dokumentace se tlačítko zapojuje do PWM vstupu (??), popř. digitálního portu. Můžu ale nějak použít i analogové porty? Konektory jsou stejné, ale nevím, jestli to bude fungovat logicky..

Ještě jedna věc, senzory bych potřeboval připojit na cca 5m. Tak dlouhé kabely se oficiálně nedělají (možná z dobrého důvodu), musel bych to napájet. Bude to fungovat na 3,3V?

Díky za rady.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspberry Pi - Grove - digitální a analogové porty

Příspěvek od PetrSmetana » pon 09. kvě 2022 19:01:39

PWM si to bere z GPIO ... a na daných pinech můžeš mít i digitální I/O.

Analogové porty by šly nejspíš také použít ... pokud si tam spojíš 3V3 s pinem, který měří napětí a uděláš si v kódu nějaké spínací analogové úrovně + nějaký odpor do série.

5m a senzorika ... záleží jaký budeš mít na té délce kabelů úbytek napětí ... to si proměř multimetrem a případně koukni do datasheetu použitého čidla, jaké vstupní napětí skousne.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
czu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 09. kvě 2022 10:37:02

Re: Raspberry Pi - Grove - digitální a analogové porty

Příspěvek od czu » ned 15. kvě 2022 21:14:06

Díky za odpověď. Kdybych tedy potřeboval vykouzlit více digitálních portů (ideálně 8 - 4x button, 4x ultrazvukový senzor vzdálenosti), jaké mám tedy možnosti? Vycházejme z toho, že bych se rád vyhnul pájení... Nebo nezbývá než přidat další Raspberry s Grove Hat?

Děkuju za osvětlení.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspberry Pi - Grove - digitální a analogové porty

Příspěvek od PetrSmetana » pon 16. kvě 2022 7:30:05

Podle toho co jsem četl, je tento hat osazen čipem STM32 ... tzn, že všechny vstupy/výstupy, které hat nabízí jsou řízené přes I2C sběrnici. Proto je vyveden ještě celý GPIO header. Ten ti umožní připojit další případné periferie.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Odpovědět