Rpi TV hat a konkurence.

Odpovědět
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Rpi TV hat a konkurence.

Příspěvek od CyberDeath » pát 17. čer 2022 15:06:19

Ahoj

Rozchodil nebo vite o někom kdo rozchodil rpi TV hat na konkurenčních deskách?

Potřebuji rpi4 na jeden projekt (přestavba notebooku). A kvůli jeho nedostupnosti jsem objednal Orange pi 4 lts, tak jsem přemýšlel že bych jej použil ve svém nas/home media centru a rpi4 z něj využil na ten projekt.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rpi TV hat a konkurence.

Příspěvek od PetrSmetana » pát 17. čer 2022 20:07:22

Zkušenost nemám, kdybys to vzdal, prodávám - https://pc.bazos.cz/inzerat/152436379/e ... -tuner.php ;)
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi TV hat a konkurence.

Příspěvek od CyberDeath » ned 19. čer 2022 7:42:29

Uvidím jak to bude probíhat... Ale jestli bude na usb zařízení a jejich propustnost ta Orange pi 4 stejně náchylná jako pi 4 tak bych se usb tuneru radši vyhl...
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rpi TV hat a konkurence.

Příspěvek od PetrSmetana » pon 20. čer 2022 8:00:06

S propustností problém nebyl ... používal jsem tyhle tunery na tvheadend server pro 3 televize. Někdy se stalo, že některý tuner vypadl (zmizel z /dev) ... ale jak tam byly tři, tak to nebylo nějak kritické a řešila to rutina na restart v ranních hodinách. Tahle instance mi jela asi 2 roky bez větších problémů. Jen bylo nutné zjistit podporu tuneru v jádře - používal jsem libreelec s jádrem, který má rozšířenou sadu ovladačů a je v repozitáři.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi TV hat a konkurence.

Příspěvek od CyberDeath » pon 20. čer 2022 10:09:54

Já nemyslel u tuneru ale rpi.
Bo to problém má....
Při kopírování na jeden usb disk nebo znej je vše ok... (nebo kopírování na druhý) ze sítě.
Ale při kopírování mezi disky je rychlost max kolem 35mb/s a některé náchylnější usb zařízení se mají tendenci stát chvilkove nedostupné....
A protože disky jsou napájený pomocí napájeneho usb hubu.
Je problém v rpi
Dělá to poslední libreelec (všech verze 10 už od verze 9.85 nebo tak nějak kdy sem na něj přešel) a dělal to i raspbian... Netuším jestli to softwarové nějak nevyřešíli protože naposled mi tam raspbian jel před více jak rokem.
Jako by problém s přidělováním I/O.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rpi TV hat a konkurence.

Příspěvek od PetrSmetana » úte 21. čer 2022 6:02:41

Nemyslím u tuneru, ale u sběrnic. Tok per multiplex je max 24Mbit/s ... tj. max 3MB/s ... pro RPi hračka. Má instance dokázala používat všechny 3 tunery najednou - každá televize sledovala jiný multiplex. Dnešní RPi4 dokáže diskově obsloužit bez mrknutí oka propustnost SSD disk / síťová karta tj. 1Gbit/s. Navíc tunery jako takové nekomunikují mezi sebou, takže požadavky na přerušení jsou v tomto ohledu minimální. Disky používají v jádře scheduler a na základě toho, který je použit, dokáží zapisovat rychleji/pomaleji v návaznosti na další parametry.

Zde se ale bavíme o používání tunerů, srovnávat je s disky je míchání jablek s hruškami. Co se týče napájení, tak RPi4, na které jsem to měl, utáhla bez problémů 3 tunery viz viewtopic.php?f=41&t=28&start=20#p853
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Rpi TV hat a konkurence.

Příspěvek od CyberDeath » stř 22. čer 2022 16:40:29

No já to myslel z toho hlediska že když ktem disku přidám ten usb tuner tak pak jako na některých jiných usb zařízeních pichlych v tom rpi (jako dálkové ovladače) může být chvilkove nedostupný ten tuner diky zátěži z disku... Ale je fakt že usb tuner jsem v něm neměl.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rpi TV hat a konkurence.

Příspěvek od PetrSmetana » stř 22. čer 2022 19:18:09

nn, tam takové toky aby se to ucpávalo nejsou a pokud by byly, tak je na čase přemýšlet o jiném řešení ... všechno je možné ... jen je občas nutné zvážit jaký HW použít.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Odpovědět