HAT pro připojení vícero TV HATů (jeden HAT vládne všem)

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

HAT pro připojení vícero TV HATů (jeden HAT vládne všem)

Příspěvek od PetrSmetana » sob 20. srp 2022 13:40:02

Ahoj, mám nápad na pěkný projekt. Teoreticky by to mohla být třeba ročníková práce na střední škole, s přivřeným okem a nějakou doplňující omáčkou i bakalářka. Sháním někoho, kdo by si s tím chtěl pohrát.

CO:
Jde o to, že nejsem spokojen s kvalitou stability USB tv tunerů, které mi dělají domácí streamovací server (na RPi4), zatímco TV HAT funguje co se týče stability naprosto perfektně a je i cenově dostupnější. TV HATy však nelze stackovat, nebo jich obecně připojit vícero do jedné maliny. Což by tento projekt řešil.

PROČ:
V případě vícero multiplexů by ve stávajícím stavu bylo třeba mít i vícero RPi s TV HATy a pak si to na jedné z malin spojovat, což se ekonomicky nevýhodné ... a v této době nedostatku malin téměř vyloučené.

JAK:
Udělal jsem si trochu vlastní rešerše, a teoreticky by to mělo být schůdné - https://forums.raspberrypi.com/viewtopic.php?p=2026853

Pro přenos dat do maliny používá TV HAT SPI sběrnici a pro identifikaci HATu pak eeprom na i2c.

RPi4 má 4x SPI rozhraní, které lze nastavit přes dtoverlay - https://hackaday.com/2022/02/01/did-you ... art-ports/

Přes dtoverlay by šel teoreticky nastavit i natvrdo driver pro vícero TV HATy, nebo by se dalo i2c kudy teče informace o připojeném hatu z eeprom multiplexovat (ale multiplexování mi přijde zbytečně složité).

Troufl by si někdo na výrobu tišťáku a jeho osazení s namapovanými 4 SPI sběrnicemi a nastavením overlay pro vícero TV HATů? Rád předám veškeré informace, které už mám vyzkoumané a případně vyřeším zapůjčení HW pro testovací účely. Obecně bych byl rád, kdyby se to celé udělalo jako open hardware projekt, ale nebráním se ani případnému komerčnímu přesahu.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Odpovědět