převrácení obrazovky

Odpovědět
RASíček
Příspěvky: 19
Registrován: pát 17. črc 2020 20:01:55

převrácení obrazovky

Příspěvek od RASíček » pát 19. úno 2021 17:02:18

Používal jsem ještě donedávna převrácenou obrazovku. V config.txt LibreElec jsem měl "display-rotate=..." fungovalo to asi do před Vánoc, myslím, že po nějaké aktualizaci to přestalo fungovat. Inu převrátil jsem monitor zpátky (s problémy), ale nemá dobrý vyzařovací úhel a musím se v posteli všelijak "rovnat" a není to ono. Prosím, je jiná cesta, jak obraz převrátit? Děkuji.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: převrácení obrazovky

Příspěvek od PetrSmetana » pon 22. úno 2021 11:57:02

Co je to za RPi? Můžeme vidět celý config.txt?
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
RASíček
Příspěvky: 19
Registrován: pát 17. črc 2020 20:01:55

Re: převrácení obrazovky

Příspěvek od RASíček » pát 26. úno 2021 21:08:16

Je to Rpi 4b/1GB. Beží na něm standardní LibreElec (instalace přes Noobs), připojena TVHAT, běží TVHeadend.
Přiznám se a omlouvám, možná v tom mám zmatek (obhospodařuju víc strojů u známých a příbuzných), nejsem si jistý, jestli ta převrácená obrazovka nebyla na Rpi 3B+ ještě s OSMC před spuštěním DBT2.
Teď hledám a zkouším na svém stroji a možná by to fungovalo, kdyby soubor /flash/config.txt nebyl jen pro čtení...
Nebo je nějaká jiná cesta (pro ne moc zkušeného), jak obrazovku převrátit?
Našel jsem v sekci "Execute a specific action" povel "rotate", ale ten převrací (asi) jen fotky.
RASíček
Příspěvky: 19
Registrován: pát 17. črc 2020 20:01:55

Re: převrácení obrazovky

Příspěvek od RASíček » stř 12. kvě 2021 13:09:07

# SPDX-License-Identifier: GPL-2.0-or-later
# Copyright (C) 2009-2014 Stephan Raue (stephan@openelec.tv)
# Copyright (C) 2016-present Team LibreELEC (https://libreelec.tv)
################################################################################
# Bootloader configuration - config.txt
################################################################################

################################################################################
# Memory (System/GPU configuration )
################################################################################

# Default GPU memory split - at least 288M is needed for some 4k HEVC files
gpu_mem=320

################################################################################
# For overclocking and various other settings, see:
# https://www.raspberrypi.org/documentati ... fig-txt.md
################################################################################
# Set 'force_turbo=1' to disable dynamic overclocking and enable overclocking always.
force_turbo=0

# Force HDMI even if unplugged or powered off
# hdmi_force_hotplug=1

# Doesn't sent initial active source message.
# Avoids bringing CEC (enabled TV) out of standby and channel switch when
# rebooting.
hdmi_ignore_cec_init=1

################################################################################
# End of default configuration
################################################################################

################################################################################
# Include distribution specific config file if it exists.
################################################################################
[all]
include distroconfig.txt

# NOOBS Auto-generated Settings:
display_rotate = 2
Přišel jsem na to, že, pokud je LibreElec instalovaný pomocí NOOBS, tak se dá config editovat. Mám ho takhle a stejně se obrazovka nepřevrátila.
Otázka je, jestli edituju ten správný... je ve /flash
Odpovědět