Jak používáte Volumio?

Odpovědět
Uživatelský avatar
SuperMario
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 06. čer 2019 9:16:28
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Jak používáte Volumio?

Příspěvek od SuperMario » čtv 11. črc 2019 9:32:37

Právě jsme vydali nový článek o Volumiu. Jde jen o základní informace, hlavně k čemu je dobré ho mít a jak ho nainstalovat:

http://blog.zonepi.cz/zaciname-s-volumio/

Používáte ho také?
Bobbb
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19. črc 2019 4:17:19

Re: Jak používáte Volumio?

Příspěvek od Bobbb » pát 19. črc 2019 4:28:34

Dříve jsem jak filmy, tak hudbu přehrával jen na LibreELEC, nyní jsem to už rozdělil, jedno Pi na LibreELEC, druhé na Volumio. Připojeno přes DAC Hifiberry na starší stereo zesilovač Denon a ještě starší repro Wharfadale a poměr výkon/cena naprosto super :-). Opravdu poznám rozdíl mezi kvalitou zvuku přes LibreELEC a Volumio. Data mám nasdíleny přes Pi s LibreELEC. Dříve byly problemy s appkou, nyní už funguje celkem v pohodě.
Uživatelský avatar
SuperMario
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 06. čer 2019 9:16:28
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Jak používáte Volumio?

Příspěvek od SuperMario » pát 19. črc 2019 7:18:42

Bobbb píše:
pát 19. črc 2019 4:28:34
Dříve jsem jak filmy, tak hudbu přehrával jen na LibreELEC, nyní jsem to už rozdělil, jedno Pi na LibreELEC, druhé na Volumio. Připojeno přes DAC Hifiberry na starší stereo zesilovač Denon a ještě starší repro Wharfadale a poměr výkon/cena naprosto super :-). Opravdu poznám rozdíl mezi kvalitou zvuku přes LibreELEC a Volumio. Data mám nasdíleny přes Pi s LibreELEC. Dříve byly problemy s appkou, nyní už funguje celkem v pohodě.
Což je asi ten nejlepší tip pro lidi, kteří mají 3B+(nebo starší), chtějí upgradovat na 4B a neví, co se svým starým Raspberry Pi ;-) Navíc když se zamyslím, tak mě nenapadá nic, co by dokázalo zatížit RPi 3B+ s Volumiem, že by výkonově nestačilo. Nebo někdo o něčem víte?
RASíček
Příspěvky: 19
Registrován: pát 17. črc 2020 20:01:55

Re: Jak používáte Volumio?

Příspěvek od RASíček » pát 17. črc 2020 20:39:56

Ano, Volumio u mně doma taky frčí pořád.
Napřed jen na Zero + Hifiberry DAC, postupem času jsem ho povýšil na Rpi 3 + Allo Boss. Hraju téměř v naprosté většině internetový rádia jak svoje, tak jiný, čas od času pustím i něco z NASu (na klidný poslech není moc příležitosti...). Je zapojený do hifky Pioneer a bedny IndianaLine, bohužel jen analog, do hifky mám jen jeden digi vstup, kterej zabírá jiný Rpi s Libreelec s 5.1 zvukovkou, jinak by Volumio dostalo taky digi zvukovku.
Původní Zero mám u postele s peckama do uší jako "vyprošťovák", když nemůžu usnout a pustit ho nahlas, vozím ho s sebou i na cesty...Ovladače mám snad ve všech počítačích a mobilech, abych ho moh kdykoliv přepínat a koukat, co úžasnýho mi hrajou.
George K
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. pro 2023 14:55:41

Re: Jak používáte Volumio?

Příspěvek od George K » úte 12. pro 2023 15:02:37

Zdravím, byl by někdo ochotný pomoci mě rozběhat Waveshare 7” displej?
Chtěl bych provozovat Volumio nebo Moode player, ale nedaří se mě displej rozsvítit.
Děkuji za každou pomoc.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak používáte Volumio?

Příspěvek od PetrSmetana » stř 27. pro 2023 15:46:50

Ahoj, můžeš sem vložit fotku toho, jak máš displej zapojený (konektory)?
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Odpovědět