Web browser

Odpovědět
Yenc
Příspěvky: 17
Registrován: stř 24. črc 2019 4:45:08
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Web browser

Příspěvek od Yenc » pon 12. srp 2019 6:22:45

Ahojte,

Setkal se někdo s tím, že na rpi4b mu občas nenastartuje chromium? Malina mi leží pod stolem, a stahuji přes ni na HDD. Včera jsem se na ni připojil (zapnul jsem monitor :D) a nešel mi spustit prohlížeč. Dnes jsem se připojil na RDP a opět prohlížeč nejde spustit.

Nenapadá někoho, čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Web browser

Příspěvek od PetrSmetana » pon 12. srp 2019 12:25:15

Yenc píše:
pon 12. srp 2019 6:22:45
Ahojte,

Setkal se někdo s tím, že na rpi4b mu občas nenastartuje chromium? Malina mi leží pod stolem, a stahuji přes ni na HDD. Včera jsem se na ni připojil (zapnul jsem monitor :D) a nešel mi spustit prohlížeč. Dnes jsem se připojil na RDP a opět prohlížeč nejde spustit.

Nenapadá někoho, čím by to mohlo být?
Zkus se podívat na:

Kód: Vybrat vše

ps aux | grep chrom
Jestli tam nevisí nějaký zaseknutý proces. Případně zabij id procesu.

Kód: Vybrat vše

kill <PID>
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Yenc
Příspěvky: 17
Registrován: stř 24. črc 2019 4:45:08
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od Yenc » úte 13. srp 2019 5:28:09

Ahoj, určitě tam proces je, protože ho mam spuštěný lokálně a když ho chci otevřít i na vzdálené ploše tak se neotevře. Přes terminál to napíše následující:

[9121:9148:0813/072335.274553:ERROR:browser_process_sub_thread.cc(217)] Waited 9 ms for network service

Napadá mě, že možná mi systém nedovolí mít otevřený 2x prohlížeč (1x lokálně a podruhé na RDP).

Jinak na rpi 3b+ jsem s tímto neměl :D

Teď jsem narazil na další problém :D mam k rpi připojený HDD na který stahuji, a když se stahuje větší soubor, tak se hdd odpojí (větší je myšleno nad 5GB)

HDD je narormatováný na ntfs.

S tímto opět na předchozí malině problém nebyl.
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od Skalgrin » úte 13. srp 2019 9:13:09

Yenc píše:
úte 13. srp 2019 5:28:09
Teď jsem narazil na další problém :D mam k rpi připojený HDD na který stahuji, a když se stahuje větší soubor, tak se hdd odpojí (větší je myšleno nad 5GB)

HDD je narormatováný na ntfs.

S tímto opět na předchozí malině problém nebyl.
Trochu střelba do tmy :

Jak je HDD napájený? Pokud z Pi (i třeba z důvodu vypadlého/vadného kabelu napájení u disků které se umějí krmit oběma způsoby) - mohlo by být že při delším "náročném" zápise dojde k podpěti a disk si to vyloží jako odpojení. Nechci učit orla létat - ale každý exterňák na Pi by měl být napájen externě, ale předpokládám, že tomu tak je.

Navíc u Pi 4B je firmware který snižuje na USB portech napětí po nějaké době - někteří uživatelé hlásí problém s některými disky - pro ně je na Pi stránkách původní firmware bez této funkce ke stažení (snižování napěti na USB šetří teplo - proto byl fw zaveden). Link byl i někde tady na foru...

EDIT: K prohlížeči, některé programy mi na Pi (3B/3B+) s plným Raspbianem nejdou pustit přes terminál - zdravíme Kodi! A musím je po takovém pokusu killnout přes task managera a pustit potupně přes GUI :)
Naposledy upravil(a) Skalgrin dne úte 13. srp 2019 9:17:13, celkem upraveno 2 x.
Yenc
Příspěvky: 17
Registrován: stř 24. črc 2019 4:45:08
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od Yenc » úte 13. srp 2019 9:15:55

Pro HDD mám dokovačku s externím napájením, takže tím by to nemělo být :(
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od Skalgrin » úte 13. srp 2019 9:23:26

Yenc píše:
úte 13. srp 2019 9:15:55
Pro HDD mám dokovačku s externím napájením, takže tím by to nemělo být :(
Osobně bych nejprve (znovu) ozkoušel s jiným PC pro vyloučení zavinění ze strany disku/dokiny (kdysi měl jsem disk co se sám dokázal uvařit). Pokud se ukáže vina na straně PI 4B - ofiko forum s přesnou specifikací disku a dokiny by mohlo pomoct - ten firmware by možná stál za hřích (po kompletní záloze SD karty).

S tím Chromiem - jak jsem psal výše v EDITu - třeba Kodi se mi přes terminál nikdy nepustí na plným Raspbianu, jenom na Lite + plus takový pokus nahodí zaseknutý proces, který se musí killnout. Dokud nekillnu, nepustí se Kodi ani "přes ikonu". Jakmile proces killnu, lze spusit "normálně".
Yenc
Příspěvky: 17
Registrován: stř 24. črc 2019 4:45:08
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od Yenc » úte 13. srp 2019 9:32:09

na rpi3b+ ten disk jel 2 měsíce bez výpadku, tím je vyloučena chyba hdd nebo dokovačky... to s tím fw vyzkouším.

co se týče browseru, tak mám vyzkoušeno, že když ho spustím na rdp, tak mi nejde spustit lokálně a naopak. když ho zavřu na rdp tak lokálně zase spustit jde.. Jako by ten prohlížeč nechtěl spustit 2x
Yenc
Příspěvky: 17
Registrován: stř 24. črc 2019 4:45:08
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od Yenc » pon 26. srp 2019 10:37:04

tak jsem se včera dostal k update FW. Uvidíme jestli se to zlepší.

Každopádně mi to udělalo pěknou neplechu. Při update jsem měl připojeny HDD i FLASH a po přelití FW mi to z HDD NTFS a FLASH FAT32 udělalo RAW. Data se mi povedli vytáhnout a obě uložiště dostat to předchozího stavu. Jen doporučím že pokud by to někdo přehrával, tak raději vše nepotřebné odpojit :lol:
BigSandy
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. srp 2019 8:07:32
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od BigSandy » pon 26. srp 2019 11:17:26

Yenc píše:
pon 12. srp 2019 6:22:45
Setkal se někdo s tím, že na rpi4b mu občas nenastartuje chromium? Malina mi leží pod stolem, a stahuji přes ni na HDD.
Jen dotaz mimo tema.
Co se da z netu stahovat přes chromium?
Na malině jde jednoduše nainstalovat FreeRapid Downloader a JDownloader.
Yenc
Příspěvky: 17
Registrován: stř 24. črc 2019 4:45:08
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od Yenc » pon 26. srp 2019 11:38:39

chromium mam jen na prohlíženi, na stahováni používám klienta.

každopádně pokud to má fungovat tak ať to funguje.. přece jen způsob řešení stylem "když to nepoužíváš tak to neřeš" není ideální (neříkám že ty takový jsi) a když by někdo tento problém taky řešil tak se mu to může hodit až se to povede vyřešit
BigSandy
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. srp 2019 8:07:32
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od BigSandy » úte 27. srp 2019 9:28:56

Mi, jak něco nefunguje, jist mi nechutná, pit mi nechutná, spát nemohu a baba chodí po špičkách. :mrgreen:
Já jen, když jsi tu napsal stahuji přes ni na HDD
Yenc
Příspěvky: 17
Registrován: stř 24. črc 2019 4:45:08
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Web browser

Příspěvek od Yenc » úte 27. srp 2019 12:38:36

Ano přes malinu stahuju na HDD (ale nepsal jsem přes co. i když mam HDD jako hlavní uložiště i pro chromium tak přes něj nestahuju pokud nemusií).
Stahuju přes klienta..

Hdd se mi odpojoval, což jsem tady taky řešil. Momentálně čekám jestli po aktualizaci FW proběhla změna
Odpovědět