Raspberry pi 4b ako multimediálne centrum

Odpovědět
kapusticka
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. úno 2021 13:51:00

Raspberry pi 4b ako multimediálne centrum

Příspěvek od kapusticka » ned 07. úno 2021 13:54:50

Ahojte. Mám v pláne si vyrobiť multimediálne centrum z Raspberry 4b. Samotné Raspberry už mám, avšak neviem sa rozhodnúť akú krabičku a displej kúpiť. Na displeji bude len zobrazovať údaje, nemusí byť dotykový. Poradíte mi? Časom by som chcel dokúpiť aj Hifiberry zvukovú kartu, tak ideálne ak by sa do krabičky všetko zmestilo. Dik za pomoc 😀
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspberry pi 4b ako multimediálne centrum

Příspěvek od PetrSmetana » pon 08. úno 2021 8:10:12

Ahoj, pamatuju si krabičku na RPi 3B s displejem a hifiberry - https://shop.max2play.com/en/raspberry- ... splay.html ... Nevím zda někdo vyrábí to co poptáváš (nebo zda je tento setup kompatibilní s RPi 4). Za mě ideálně displej s DSI konektorem - tím si necháš volné GPIO i HDMI. Krabičku si můžeš případně vymodelovat na počítači a (nechat) vytisknout na 3D tiskárně.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
kapusticka
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. úno 2021 13:51:00

Re: Raspberry pi 4b ako multimediálne centrum

Příspěvek od kapusticka » pon 08. úno 2021 12:20:54

Ahoj. Ešte by som chcel doplniť, že displej by sa mal zmestiť do krabičky. Čiže rozmer displeja max 3 palce.
kapusticka
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. úno 2021 13:51:00

Re: Raspberry pi 4b ako multimediálne centrum

Příspěvek od kapusticka » pon 08. úno 2021 12:20:55

Ahoj. Ešte by som chcel doplniť, že displej by sa mal zmestiť do krabičky. Čiže rozmer displeja max 3 palce.
Uživatelský avatar
Scotty
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 30. kvě 2019 11:11:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Raspberry pi 4b ako multimediálne centrum

Příspěvek od Scotty » stř 10. úno 2021 9:37:12

Malý displej do 3 palců a zvukovka jsou dvě rozšiřující karty, které se k Raspberry Pi připojují přes GPIO. Nejde mít obě najednou.

Existují krabičky pro samotné Raspberry Pi, krabičky pro Raspberry Pi se zvukovku i krabičky pro Raspberry Pi s displejem, ale žádná krabička pro Raspberry Pi, zvukovku i displej se nenabízí.

Vidím 3 řešení:

a) nepoužívat displej - není potřeba
b) použít displej, který se připojuje přes DSI nebo HDMI
c) použít zvukovou kartu, která se připojuje přes USB
“You can’t mix matter and anti-matter cold!”
Uživatelský avatar
Stanley1464
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05. bře 2021 10:50:53

Re: Raspberry pi 4b ako multimediálne centrum

Příspěvek od Stanley1464 » pát 05. bře 2021 12:10:45

Používám RPi 4B jako multimediální centrum. S TV mám propojeno přes HDMI kabel a proto není potřeba mít na RPi nějaký display, všechny potřebné informace vidím na TV. Místo toho jsem využil místo a přes GPIO jsem si napojil zvukovou kartu HiFiBerry Digi+.
Ale řeším jeden problém: mám externí HDD 5000GB a druhý 6000GB, oba jsou stejně nakonfigurované, každý je ve stejném boxu zn.Akasa, oba HDD mám zapojené v RPi 4B do USB 3.0.
Oba HDD vidím jak v RPi, tak i na síti, z obou HDD mohu přehrávat filmy v RPi i přes síť na compu, ale jen na 5000GB mohu zapisovat/mazat, ten druhý 6000GB mi hlásí chybu oprávnění a tudíž nemohu nic zapisovat. Používám v compu Total Commander.
Neví někdo po čem jít? Děkuji
Uživatelský avatar
jiri.tusla
Příspěvky: 75
Registrován: ned 08. zář 2019 15:45:09
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Raspberry pi 4b ako multimediálne centrum

Příspěvek od jiri.tusla » čtv 01. dub 2021 18:52:10

Stanley1464 píše:
pát 05. bře 2021 12:10:45
Oba HDD vidím jak v RPi, tak i na síti, z obou HDD mohu přehrávat filmy v RPi i přes síť na compu, ale jen na 5000GB mohu zapisovat/mazat, ten druhý 6000GB mi hlásí chybu oprávnění a tudíž nemohu nic zapisovat. Používám v compu Total Commander.
Neví někdo po čem jít? Děkuji
Jaké tam jsou souborové systémy? Z použití Total Commanderu usuzuji na NTFS nebo exFAT.
Jeden z prvních nápadů: vypni to RPi, aby se co nejlépe uzavřely souborové systémy a v PC, kde jsi je pravděpodobně i formátoval jej (6TB disk) nech
zkontrolovat na chyby.
Připojíš-li jen 6TB disk zápis funguje?

Co je za OS jako multimediální centrum? LibreELEC, ...
Dej člověku rybu a nebude mít hlad jeden den.
Nauč jej chytat ryby a bude celý den sedět na pramici a chlastat pivo.
Odpovědět