Vhodnost pro multimédia

Odpovědět
trupik
Příspěvky: 2
Registrován: ned 01. lis 2020 12:44:27

Vhodnost pro multimédia

Příspěvek od trupik » ned 01. lis 2020 13:01:43

Ahoj,
měl bych dva dotazy ohledně vhodnosti RPi na následující použití:
1) streamování TV do sítě. Pokud k RPi 4 připojím DVB-T2/S2 tunery, kolik streamů zvládne paralelně vysílat do sítě? Zvládne alespoň 4 FHD streamy naráz?

2) multimediální centrum. Chtěl bych ke každé TV místo STB RPi (Odroid, NanoPi, prostě něco), které by fungovalo jako univerzální multimediální centrum (KODI), které by umělo vše od prohlížení fotek z NASu, přes přehrávání TV (viz výše) až po Netflix, HBO,... a hlavně - mít u toho DVD/BD mechaniku, aby to umělo přehrát i DVD/BD disky. Je to vůbec možné? Utáhne to RPi (nebo jiná deska) výkonově? Vím, že kdysi byly problémy s dekódováním BR disků, ale všechny informace, které jsem našel jsou několik let staré. Změnilo se od té doby něco?
Chytré TV a multimediální krabičky s Androidem mi nevyhovují, tak jsem si chtěl vyrobit něco na míru.

Bohužel nemám k dispozici žádný HW, na kterém bych mohl vyzkoušet :(

Mám už pár jednoduchých projektů za sebou, takže nejsem úplný nováček, ale tohle už jde trošku mimo mě (ale zase to beru jako šanci se něco nového přiučit).

Díky za případné odpovědi :)

T.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodnost pro multimédia

Příspěvek od PetrSmetana » ned 01. lis 2020 20:18:04

Ahoj,

ad 1, zvládne, mám 3 tunery (pro každý multiplex DVB-T2) jeden, mám ozkoušeno 6 zařízení najednou.

ad 2, RPi 4 má HW dekodér h.265, takže DVB-T2 bez problémů. DVD/BD bude hodně záviset na formátu. Pokud bude h.265 / h.264 tak ok, více zde - https://raspberrypi.stackexchange.com/q ... u-ray-rips
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Odpovědět