RPi4 a Samsung TV

Odpovědět
hank73
Příspěvky: 3
Registrován: pát 30. říj 2020 7:12:17

RPi4 a Samsung TV

Příspěvek od hank73 » pát 30. říj 2020 7:44:48

Dobrý den, mám dotaz ohledně nefunkčnosti RPi4 na TV Samsung (UE55TU8502). V externích zařízeních jej TV "nevidí", stále píše že je "Neznámé".
TV sice zobrazí základní úvodní nabídky s volbou adresářů ale program je zatuhlý a nelze přepínat v položkách. Po nějakém čase se ovládání KODI rozhýbe (patrně RPi stahuje aktualizace ??) a připojený HDD k RPi vidí ale nelze se do něj dostat.
Dále se mi stávalo že jsem TV vypnul ale po několika vteřinách ji RPi sama zapnula a to i opakovaně po dalším vypnutí.

Když už se mi povedlo několikátým zapojením a vypnutí TV RPi4 zprovoznit a načíst a přehrát video z HDD tak jsem měl všechna videa bez zvuku. :roll:

Omlouvám se za laický popis ale jsem jen prostý uživatel co by rád PC zapojil, nastavil a fungoval, opravdu nechci nějakým laděním a hledáním všemožných verzí připojení trávit den.
Děkuji za rady a pomoc.
zvuk2.jpg
zvuk2.jpg (140.89 KiB) Zobrazeno 3235 x
jiný externí disk, flashka - zatuhnutý obraz nelze se do ni dostat.
zvuk3.jpg
zvuk3.jpg (181.58 KiB) Zobrazeno 3230 x
PS: Jak změním nastavení času na čas reálný? :shock:
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RPi4 a Samsung TV

Příspěvek od PetrSmetana » pát 30. říj 2020 10:06:35

Zkusil bych update firmwaru na malině. V raspberry OS se to dělá přes rpi-update, který je v systému nativně. Nejsem si jist zda libreelec tento skript kousne - https://github.com/Hexxeh/rpi-update/bl ... rpi-update

Také bych zkontroloval, zda používáš HDMI0 port na malině. Komunikace malina - tv se děje přes hdmi-cec příkazy, někdy to může chvilku trvat než se skamarádí, u mě to je pár vteřin. Ta odmlka může souviset i s připojením k síti, dozajista s tím ale souvisí čas. Ten se synchronizuje při startu, když tam máš wifi, je nejlepší napsat si službu, která ti spustí synchronizaci s odstupem - po připojení sítě. Pokud se ti TV sama zapíná, tak je to příkazem přes hdmi-cec, který tam raspberry standardně zasílá po startu. Není možné že se ti RPi restartuje? Je také možné, že si ten externí disk vezme moc šťávy, a na RPi pak dojde k samovolnému restartu.

Zkus nejdřív kouknout, jestli běžíš na tom HDMI0.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
hank73
Příspěvky: 3
Registrován: pát 30. říj 2020 7:12:17

Re: RPi4 a Samsung TV

Příspěvek od hank73 » pát 30. říj 2020 10:59:44

Díky za rady. Prohození vstupu HDMI na RPi pomohlo a výměna flashky o 128GB za původní HDD 05TB též pomohlo...
Přehrávám film vč zvuku! :D
Jenže teď mám jakž takž funkční RPi ale zas mám potíž s programy na TV. Ta komunikace mezi TV a RPi není asi úplně richtig. :(
TV připojené externí zařízení RPi stále nevidí a pokud přestanu sledovat film a chci sledovat nějaký TV program ty přechody na kanál a pak z5 na RPi nefungují.

Díky za trpělivost ale jsem z těch co se do instalace aparátů nehrne :roll: Jsem spíše běžný uživatel. :mrgreen:
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RPi4 a Samsung TV

Příspěvek od PetrSmetana » pát 30. říj 2020 15:06:07

Vždy je nutné přehodit vstup. Pomocí ovladače. Když mám vstup na RPi, tak mi nebudou fungovat číselně kanály. - tedy mám dojem, že se řeší tento problém ... ale možná by ho to chtělo lépe popsat :)
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
hank73
Příspěvky: 3
Registrován: pát 30. říj 2020 7:12:17

Re: RPi4 a Samsung TV

Příspěvek od hank73 » stř 04. lis 2020 7:13:03

Tak se mi nakonec podařilo skamarádit TV a RPi4, stačilo externí vstup označit jakou vstup pro PC a přejmenovat na RPi4 a už televize přehrávač vidí kdykoliv potřebuji.
K RPi mám prozatím připojenou flashku na které mám filmy a seriály. Teď mám "problém" s přehráváním. Jakmile skončí nějaký film či díl který si na Kodi pustím tak se nezačne přehrávat další následující ale spustí se stejný film či díl znovu od začátku. Nikde se mi v nastavení přehrávače nedaří nalézt úpravu nastavení přehrávání.

V RPi4 je prý již WiFi adaptér, jak jen nastavím pro svou domácí WiFi?

Díky J.
Odpovědět