Pi4 CEC (NAS + KODI)

Odpovědět
Martab
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12. lis 2019 7:59:08

Pi4 CEC (NAS + KODI)

Příspěvek od Martab » úte 12. lis 2019 8:57:42

Zdravím,

chtěl bych si pořídit Pi4 jako multimediální centrum + NAS. Systém by byl nejspíše Raspbian. Má otázka je, zda v konfiguraci Raspbian + KODI funguje korektně ovládání KODI ovladačem televize přes CEC.

Díky,
Martab
Uživatelský avatar
Scotty
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 30. kvě 2019 11:11:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Pi4 CEC (NAS + KODI)

Příspěvek od Scotty » úte 12. lis 2019 15:19:07

HDMI-CEC bude nejspíš fungovat i v KODI pod Raspbianem, ale osobně bych použil raději systém LibreELEC, který sdílí připojené disky v síti automaticky, takže u něj není prakticky co nastavovat, nebo naopak dedikované Raspberry s plnohodnotným NAS systém jako je např. OpenMediaVault.
“You can’t mix matter and anti-matter cold!”
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Pi4 CEC (NAS + KODI)

Příspěvek od Skalgrin » stř 13. lis 2019 8:24:54

Martab píše:
úte 12. lis 2019 8:57:42
Zdravím,

chtěl bych si pořídit Pi4 jako multimediální centrum + NAS. Systém by byl nejspíše Raspbian. Má otázka je, zda v konfiguraci Raspbian + KODI funguje korektně ovládání KODI ovladačem televize přes CEC.

Díky,
Martab
Jestli chápu otázku správně - jde vám o to - jestli půjde Kodi běžící pod Raspbianem ovládat TV ovladačem? Ano půjde - mám takto doma a funguje bez problémů, i na naší 10+ ...leté plazmě. Ale je dobré si ověřit, že tuto funkci umí i vaše konkrétní TV, údajně existují vyjímečné kusy které to neumí - já jsem se s nimi ale nikdy nesetkal.
Martab
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12. lis 2019 7:59:08

Re: Pi4 CEC (NAS + KODI)

Příspěvek od Martab » čtv 14. lis 2019 6:33:48

To Skalgrin: Ano, přesně o to mi jde.

Díky, TV by to umět měla (aspoň dle specifikací výrobce). Rád bych zůstal u plnohodnotného systému, minimálně pro začátek, jeden z důvodů proč Pi kupuji je i Mathematica. Každopádně Pi by mělo dnes dorazit, tak vyzkouším.
Odpovědět