Displej + Control Driver Board z ali

Odpovědět
BigSandy
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. srp 2019 8:07:32
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Displej + Control Driver Board z ali

Příspěvek od BigSandy » pát 20. zář 2019 14:00:56

Zdravím, nezkošel někdo nějaký 8" - 10" displey připojit k raspi?

https://www.aliexpress.com/af/tablet-di ... _new_app=y
https://www.aliexpress.com/af/tablet-di ... _new_app=y

Daji se tam koupit i displeje přimo s řadičem.
Ještě jsem k raspi neměl připojený žadný dotykový displej, bude fungovat přes HDMI?
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Displej + Control Driver Board z ali

Příspěvek od Skalgrin » pát 20. zář 2019 14:20:47

BigSandy píše:
pát 20. zář 2019 14:00:56

(...)

Daji se tam koupit i displeje přimo s řadičem.
Ještě jsem k raspi neměl připojený žadný dotykový displej, bude fungovat přes HDMI?
Měl by, HDMI podporuje dvoucestnou komunikaci (viz možnost ovládat Kodi ovladačem televize, například)

EDIT: Ale osobně jsem přímo kombinaci Raspi a dotykového displeje přes HDMI nezkoušel, já mám zatím jen 3.2'' palcový přes GPIO a tam dotykové ovládání funguje bez problémů.

EDIT2: Zjevně nemám pravdu, viz další dva příspěvky.
Naposledy upravil(a) Skalgrin dne pon 23. zář 2019 6:20:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Displej + Control Driver Board z ali

Příspěvek od PetrSmetana » ned 22. zář 2019 15:33:52

Osobně jsem s možností propojení dotykové vrstvy přes HDMI velice skeptický. Ještě jsem neviděl driver, který by měl něco takového integrované. Rpi má několik možností jak připojit externí display - DSI (ten myslím dotyky i umí), GPIO pro sériové displeje (také lze přenášet dotyk) a HDMI ... dotyk jsem viděl přenášet pouze přes USB
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Displej + Control Driver Board z ali

Příspěvek od Skalgrin » pon 23. zář 2019 6:19:55

PetrSmetana píše:
ned 22. zář 2019 15:33:52
Osobně jsem s možností propojení dotykové vrstvy přes HDMI velice skeptický. Ještě jsem neviděl driver, který by měl něco takového integrované. Rpi má několik možností jak připojit externí display - DSI (ten myslím dotyky i umí), GPIO pro sériové displeje (také lze přenášet dotyk) a HDMI ... dotyk jsem viděl přenášet pouze přes USB
Po víkendovém brouzdání po netu musím potvrdit - veškeré mnou nalezené "dotykové HDMI" využívají HDMI pro obraz&zvuk a USB pro dotyk.
BigSandy
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. srp 2019 8:07:32
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Re: Displej + Control Driver Board z ali

Příspěvek od BigSandy » úte 24. zář 2019 19:16:35

Skalgrin píše:
pon 23. zář 2019 6:19:55
Po víkendovém brouzdání po netu musím potvrdit - veškeré mnou nalezené "dotykové HDMI" využívají HDMI pro obraz&zvuk a USB pro dotyk.
Jsi tu moh dat nějake ty odkazy :D
Mam raspi 4, ktere mi řidi cely barak a chtěk bych do předsině nějake to zero s displjem.
Bud jen na čučeni, nebo už s dotykačem a s možnosti nastavovani.
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Displej + Control Driver Board z ali

Příspěvek od Skalgrin » stř 25. zář 2019 9:10:06

BigSandy píše:
úte 24. zář 2019 19:16:35
(...) a chtěl bych do předsině nějake to zero s displejem.
Bud jen na čučeni, nebo už s dotykačem a s možnosti nastavovani.
Já jsem z druhé ruky, ale prakticky nektnutý, "na osahání" pořídil https://rpishop.cz/displeje/1368-wavesh ... i-spi.html

(nebo druhá 3.2 alternativa/klon, která ještě nedávno bývala v nabídce RPishop.cz, musel bych se doma podívat odkud jsem bral ovladače)

Instalováno na Pi2B, běží na Zeru. Pro ovládání Raspbianu přiloženým perem to moc není (jde to, ale...) nicméně pokud by bylo zobrazeno nějaké custom gui rozhraní s velkými "dlaždicemi" - neviděl bych problém, pak jde ovládat i "prstem" (špičkou nehtu). Při zapojení myši/klávesnice nebo ovládání přes VNC - úplná pohoda i v Raspbianu.

Na nějaké HomeAssistant Overview bych to viděl jako slušný ideál. Ale určitě bych to nenapojoval rovnou - díkym vysokému headeru, je sestava na Zeru děsně neforemně vysoká, na to jak mrňavej displej to je + nefunguje "outofthebox" - potřebuje ovladače, a po rebootu je na Zeru chvíli blackscreen (úvod bootu jde na HDMI, než naskočí ovladač).

Tlačítka jsem nezprovozňoval a po úvodním nadšení mi jen sbírá prach (SenseHAT je mnohem větší zábava než "jenom" displej, když pro něj nemám praktické využití), asi by mi nevadilo ho poslat dál.
Odpovědět