Přenosné pc s tv

Odpovědět
DESperadoCZ
Příspěvky: 2
Registrován: stř 26. srp 2020 9:14:50

Přenosné pc s tv

Příspěvek od DESperadoCZ » stř 26. srp 2020 9:42:22

Zdravím chtěl bych přenosné PC RPI se jeví jako rozumná volba. Chtěl bych aby to zvládalo WEB občané hraní přes STEAM LINK a přehrávání VIDEI a TV. Koukal jsem na RPI4 + TV HAT ale nevím jaké zvolit OS mohli byste poradit? Jen pro upřesnění jsem uživatel Windows sice jsem začínal na Dosu tak že mě příkazový řádek není úplně cizí ale co si budeme namlouvat už je to dávno tak že něco trochu víc uživatelsky přívětivého by bylo lepší.
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Přenosné pc s tv

Příspěvek od Skalgrin » čtv 27. srp 2020 6:37:45

Dobrý den, mohu doporučit oficiální operační systém Raspberry Pi OS (dříve Raspbian) - je to Linux (Debian) - volitelně i v češtině, uživatelsky velmi přívětivý OS "s okny a klikáním" jako ve Windows. Steam Link na hraní a KODI na videa a TV fungují v pohodě i na starších (slabších) variantách. Jen pro Steam Link, doporučuji aby Raspík byl stejně jako herní desktop/ntb napojen na ethernet. Přes Wi-Fi to taková hitparáda není

Ppokud je alespoň jedna strana na ethernetu tak to ještě docela "jde", ale obě Wi-Fi za mě rozhodně nikoliv. Popisuji variantu kdy ani jedno ze zařízení Wi-Fi nehostuje, jsou spojeny přes jiný AP - je možné že např Wi-Fi hostovaná z herního PC/NTB by mohla být rychlejší - ale kabel za mě vždycky lepší.

Ale je možné že jiní uživatelé mají odlišné zkušenosti.
DESperadoCZ
Příspěvky: 2
Registrován: stř 26. srp 2020 9:14:50

Re: Přenosné pc s tv

Příspěvek od DESperadoCZ » čtv 27. srp 2020 11:22:33

O Raspberry Pi OS samozřejmě uvažuji ale trochu mě odrazuje že je jen 32bitový proto se spíš kloním k Ubuntu MATE ve 64bitové verzi. Co se týče her tak samozřejmě žádné FPS neplánuji spíš nějaké TB strategie a nebo hry s pauzou něco jako Mashinky a u nich mám vyzkoušeno že fungují i přes LTE na telefonu s androidem.
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Přenosné pc s tv

Příspěvek od Skalgrin » pon 31. srp 2020 10:13:00

Raspberry OS bude i 64bit (beta už je venku) - nicméně pro vámi uvedené využití si myslím že i 32bit bude zcela stačit. Ale to je samozřejmě na vás...
CyberDeath
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 30. led 2020 21:36:12
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Přenosné pc s tv

Příspěvek od CyberDeath » pon 14. zář 2020 11:10:25

btw .. naposled co jsem zkoušel 64bit ubuntu (někdy v 6 měsici s 20.04) , byly problemy s HW akceleraci h264 h265 ! Tzn i youtube atd ..
Odpovědět