Zvuk

Odpovědět
Petr1989
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29. črc 2019 17:44:05

Zvuk

Příspěvek od Petr1989 » pon 29. črc 2019 17:51:02

Dobrý den, omlouvám se. Dnes mi přišlo RPi 4B. Jsem naprostý začátečník. Hned po zapnutí jsem provedl aktualizaci. Ale bohužel mi nějak nejede zvuk. U hodin jsem přepnul zvukový výstup z HDMI na analog, jelikož mám vedený zvuk 3.5mm jackem do reproduktorů. I při připojení sluchátek nic. Zvuk přes HDMI do monitoru a z monitoru do sluchátek také nic. Může mi prosím někdo pomoci. Stáhnul jsem .mp3 soubor nepřehraje. Na youtube ani nezačně rpi 4b přehrávat, údajně pokud se přehrávání nespustí mám zařízení restartovat. Děkuji všem kdo pomůžou zatím nezkušenému nováčkovi. s rozhýbáním zvuku. S přáním pěkného dne Petr.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk

Příspěvek od PetrSmetana » úte 30. črc 2019 12:38:21

Ahoj,

zkus spustit terminál a udělat to přes raspi-config

Kód: Vybrat vše

sudo raspi-config

Advanced options
Audio
1 Force 3.5mm ('headphone') jack
Všechno potvrď a případně restartuj.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Petr1989
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29. črc 2019 17:44:05

Re: Zvuk

Příspěvek od Petr1989 » úte 30. črc 2019 19:12:47

Díky, to jsem dělal a nepomohlo to. Nakonec jsem naformátoval jinou kartu hodil nový raspbian neaktualizoval a vše běží jak má. Asi chyba aktualizace. Ale díky za pomoc :-)
MakoDZ
Příspěvky: 9
Registrován: ned 28. črc 2019 7:40:53

Re: Zvuk

Příspěvek od MakoDZ » pon 09. zář 2019 7:31:11

Zdravím. Dla jsem KODI (zkoušel jsem i nový instal) a nejde mi zvuk do HDMI. Obraz a vše je OK, ale zvuk dokáži pustit jen do 3,5JACK, ale HDMI je stále hluché. Neví někdo co s tím???
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Zvuk

Příspěvek od Skalgrin » pon 16. zář 2019 7:07:05

MakoDZ píše:
pon 09. zář 2019 7:31:11
Zdravím. Dla jsem KODI (zkoušel jsem i nový instal) a nejde mi zvuk do HDMI. Obraz a vše je OK, ale zvuk dokáži pustit jen do 3,5JACK, ale HDMI je stále hluché. Neví někdo co s tím???
Pokud nefunguje přepnutí na ovládacím panelu na liště (na některých Pi mi fungovalo, na jiných na shodném OS nikoliv - asn RNG), tak první bych zkusil návod z druhého komentáře (raspi-config) ale obráceně (force HDMI), pokud se bavíme o Raspbianu. Pokud by šlo o Kodi, pak to má vlastní nastavení, které si z mých zkušeností ne vždy přebere nastavení OS.
ProRP
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08. říj 2019 8:32:23

Re: Zvuk

Příspěvek od ProRP » úte 08. říj 2019 8:51:14

Zdravím. Dla jsem KODI (zkoušel jsem i nový instal) a nejde mi zvuk do HDMI. Obraz a vše je OK, ale zvuk dokáži pustit jen do 3,5JACK, ale HDMI je stále hluché. Neví někdo co s tím???
Mám totožný problém s RPi 4B a TV Sony (monitor nemám k dispozici). Žádný dostupný návod pro OS LibreELEC (KODI 18.4) a OS Raspbian nepomohl při dolování zvuku z HDMI. Zkoušel jsem různé kombinace nastavení v terminálu a přehazoval jsem kabely. V OS Raspbian je jediné funkční řešení 3.5 jack do sluchátek nebo jednoduchého reproduktoru. Ze soundbaru jsem žádný zvuk nevydoloval přes jack ani přes bluetooth (nalezne zařízení ale nefunguje). Předchozí řešení s Intel Compute Stickem fungovalo bez problémů, ale nemělo potřebnou RAM s OS Win 10, proto jsem zvolil nákup RPi 4B.

Máš už to vyřešené??
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Zvuk

Příspěvek od Skalgrin » úte 08. říj 2019 11:57:06

ProRP píše:
úte 08. říj 2019 8:51:14
Zdravím. Dla jsem KODI (zkoušel jsem i nový instal) a nejde mi zvuk do HDMI. Obraz a vše je OK, ale zvuk dokáži pustit jen do 3,5JACK, ale HDMI je stále hluché. Neví někdo co s tím???
Mám totožný problém s RPi 4B a TV Sony (monitor nemám k dispozici). Žádný dostupný návod pro OS LibreELEC (KODI 18.4) a OS Raspbian nepomohl při dolování zvuku z HDMI. Zkoušel jsem různé kombinace nastavení v terminálu a přehazoval jsem kabely. V OS Raspbian je jediné funkční řešení 3.5 jack do sluchátek nebo jednoduchého reproduktoru. Ze soundbaru jsem žádný zvuk nevydoloval přes jack ani přes bluetooth (nalezne zařízení ale nefunguje). Předchozí řešení s Intel Compute Stickem fungovalo bez problémů, ale nemělo potřebnou RAM s OS Win 10, proto jsem zvolil nákup RPi 4B.

Máš už to vyřešené??
Na kterém HDMI konektoru? Na zahraničních stránkách jsou občas hlášeny problémy se zvukem na HDMI2 (bez zvuku), většinou "vyřešeno" použitím druhého konektoru.

(edit: jde o konektory na Pi 4B)

V případě potřeby separátního výstupu audio po obou HDMI viz : https://www.raspberrypi.org/forums/view ... 4#p1526690
Uživatelský avatar
Marian
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. úno 2020 13:55:41

Re: Zvuk

Příspěvek od Marian » stř 12. úno 2020 16:00:05

Skalgrin píše:
úte 08. říj 2019 11:57:06
ProRP píše:
úte 08. říj 2019 8:51:14

Mám totožný problém s RPi 4B a TV Sony (monitor nemám k dispozici). Žádný dostupný návod pro OS LibreELEC (KODI 18.4) a OS Raspbian nepomohl při dolování zvuku z HDMI. Zkoušel jsem různé kombinace nastavení v terminálu a přehazoval jsem kabely. V OS Raspbian je jediné funkční řešení 3.5 jack do sluchátek nebo jednoduchého reproduktoru. Ze soundbaru jsem žádný zvuk nevydoloval přes jack ani přes bluetooth (nalezne zařízení ale nefunguje). Předchozí řešení s Intel Compute Stickem fungovalo bez problémů, ale nemělo potřebnou RAM s OS Win 10, proto jsem zvolil nákup RPi 4B.

Máš už to vyřešené??
Na kterém HDMI konektoru? Na zahraničních stránkách jsou občas hlášeny problémy se zvukem na HDMI2 (bez zvuku), většinou "vyřešeno" použitím druhého konektoru.

(edit: jde o konektory na Pi 4B)

V případě potřeby separátního výstupu audio po obou HDMI viz : https://www.raspberrypi.org/forums/view ... 4#p1526690
Potvrzuju. HDMI2 mám bez zvuku.

Doplněno: a ani dálkový ovladač přes to HDMI2 nefunguje dobře.
NaTuRaL
Příspěvky: 7
Registrován: stř 15. dub 2020 15:02:11
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Zvuk

Příspěvek od NaTuRaL » sob 24. říj 2020 11:48:03

Cca 4 dny z5 jsem řešil proč mi neběží zvuk z Rpi4/8G z 3,5mm . Koupil jsem kabel a propojil s Home Teatre od Genius.Nic nebezelo, nebo spíš jen částečně:
YouTube - nic
MP3 -nic
VLC - už běží (stream z YouTube ) ,ale špatné řešení -
Otevřít YouTube pustit video/získat link na video/ otevřít VLC / pustit video z linku.
Tak jsem hledal a našel řešení :
https://www.element14.com/community/com ... e-pi-4-fix

sudo apt-get remove pulsaudio
sudo apt-get install pulsaudio
sudo reboot

A světe div se, vše funguje .
Odpovědět