Problémy s Kodi i USB kamerou.

Odpovědět
Jan
Příspěvky: 4
Registrován: pát 22. lis 2019 8:24:30

Problémy s Kodi i USB kamerou.

Příspěvek od Jan » pát 22. lis 2019 8:33:24

1) Mám rpi4 se 2Mb paměti, naistaloval jsem si na raspbian Kodi, ale nejede. Takže jsem přeformátoval kartu, stáhl NOOBS a přes ten jsem nainstaloval raspbian i libreelec ale i na něm mi Kodi nejde. Spustí se úvodní obrazovka a zasekne se to.
2) Nefunguje mi na novém raspbianu jakákoliv usb kamera, která mi na rpi3b a starším os jela.
Kdepak se, prosím, chyba? Díky za názor.
Trn
Příspěvky: 29
Registrován: stř 31. črc 2019 16:09:57
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Problémy s Kodi i USB kamerou.

Příspěvek od Trn » pát 22. lis 2019 12:28:01

Napadá mě zdroj. Máš origoš? Poznáš to podle blesku v pravém horním rohu obrazovky. Jakmile se tam blesk objeví, je slabý zdroj a je třeba koupit silnější. Pokud máš v USB nějaké spotřebiče, při startu to zkus vytáhnout. ad_kamera lsusb detekuje?
Jan
Příspěvky: 4
Registrován: pát 22. lis 2019 8:24:30

Re: Problémy s Kodi i USB kamerou.

Příspěvek od Jan » pát 22. lis 2019 21:57:37

Ano, zdroj je originální, blesk to neukazuje, ani když přehrávám videa z youtube, po aktualizaci se to ani nepřehřívá. Myslel jsem, že mám chybu v os (že je tam chyba při stahování image) tak jsem instaloval z internetu a nic. Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Problémy s Kodi i USB kamerou.

Příspěvek od Skalgrin » pon 25. lis 2019 9:33:59

Jan píše:
pát 22. lis 2019 8:33:24
1) Mám rpi4 se 2Mb paměti, naistaloval jsem si na raspbian Kodi, ale nejede. Takže jsem přeformátoval kartu, stáhl NOOBS a přes ten jsem nainstaloval raspbian i libreelec ale i na něm mi Kodi nejde. Spustí se úvodní obrazovka a zasekne se to.
2) Nefunguje mi na novém raspbianu jakákoliv usb kamera, která mi na rpi3b a starším os jela.
Kdepak se, prosím, chyba? Díky za názor.
Byl v Raspbianu ještě před instalem Kodi provedeno kolečko

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get autoremove
+následný reboot?

(předpokládám že ano, ale ptám se pro pořádek)

1) Co znamená že nejede Kodi pod Raspbianem? Jak bylo spouštěno? Protože já dlouhodobě ani na Stretchi ani na Busteru nemůžu Kodi spustit z terminálu - proces se spustí, ale nic se nestane a pak nejde ani spustit přes gui - musím killnout Kodi a pak jde přes GUI...

Takže za mě - já Kodi musím spouštět jedině přes menu GUI a to za předpokladu, že proces už neběží.

S LibreElec nemohu radit, nevyužívám, vždycky jsem to nějak pokazil (vina na mé straně)

2)Pokud Na Rpi3b kde fungovaly usb kamery byl Raspbian Stretch - je možné že pro Buster (jediná verze Raspbianu pro 4B) jsou potřeba jiné ovladače, nebo ovladače pro dané USB kamery ještě nejsou...
Jan
Příspěvky: 4
Registrován: pát 22. lis 2019 8:24:30

Re: Problémy s Kodi i USB kamerou.

Příspěvek od Jan » pon 25. lis 2019 10:50:16

Díky za odpověď. Ano, aktualizuji tak, jak jsi napsal. Ve starém Raspbianu Stretch a na RPI3B+ mě KODI normálně běží v grafickém prostředí, mám ho zapojený u televize a bez přestání jede už nejmíň rok. Tedy pokud nechám zapnuté KODI tak se RPI přehřívá, ale jede. Mám ho nešikovně v celoplexi krabičče s malým chladičem. Zeťákovi jsem udělal totéž a půl roku bez problémů.
Na LibreElec mám nainstalované KODI na RPI0, nebyly s ním problémy, bylo to trošku líné, ale na první pokusy skvělé.
Máš asi pravdu s tím novým Raspbianem Buster, kamery neběží i na RPI3B. Jen je mi divné, že bych měl problém jen já. Také Camorama a další prohlížeče USB kamer na Bustru nejedou.
Asi jsem nedočkavý.
Uživatelský avatar
jiri.tusla
Příspěvky: 75
Registrován: ned 08. zář 2019 15:45:09
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Problémy s Kodi i USB kamerou.

Příspěvek od jiri.tusla » pon 25. lis 2019 11:38:13

Ahoj, co se RPi4 týká, zjistil jsem (experimentálně), že to je mrcha vybíravá na SD karty.
Co v RPi3- chodí bez problémů, tak třeba ani nenastartuje.
A hodně se mi to stávalo u Kingstonů. Sandisky v pohodě.

Kodi na Librreelec používám zásadně pouze přímou image od libreelec.tv.
Zrovna teď o víkendu jsem si s tím hrál velmi intenzivně. Stáhnout patřičný
vyráběč SD z https://libreelec.tv/downloads_new/, vybrat platformu a image
vybrat USB zařízení a nechat nahrát.
Takhle mi to šlo na první dobrou. Další konfigurace už dle libovůle jednoho každého soudruha...
Chce to mít zapojený kábl do HDMI0. Jednou jsem omylem dal do HDMI1 a nelíbilo se mu to.
Dej člověku rybu a nebude mít hlad jeden den.
Nauč jej chytat ryby a bude celý den sedět na pramici a chlastat pivo.
Jan
Příspěvky: 4
Registrován: pát 22. lis 2019 8:24:30

Re: Problémy s Kodi i USB kamerou.

Příspěvek od Jan » úte 26. lis 2019 6:30:58

Díky za radu s Libreelec, vyzkouším a dám vědět.
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Problémy s Kodi i USB kamerou.

Příspěvek od Skalgrin » úte 26. lis 2019 9:12:46

Jan píše:
pon 25. lis 2019 10:50:16
(...)
Tedy pokud nechám zapnuté KODI tak se RPI přehřívá, ale jede. Mám ho nešikovně v celoplexi krabičče s malým chladičem. Zeťákovi jsem udělal totéž a půl roku bez problémů.
(...)
3B+ Raspbian Stretch / Kodi 18.2 jsem dal do Flirc celohiníku, a ač krabička/heatsink jsou na omak teplé, ještě nikdy nedošlo k podtaktu kvůli teplotě - provoz 24/7

3B Raspbian Stretch / Kodi 18.2 (24/7) v origo krabičce s měděným heatsinkem, měděnou destičkou pod čipem a malé hliníkové chladiče na doplňkových čipech - beznadějný throttling, tak jsem se "naštval" a podle vlastní šablony jsem vrtákem na kov do krabičky udělal rastr děr do dna a do víčka krabičky - a voila, Raspík se uchladí pasivně sám... - rozhodně doporučuji, nebát se, vrtáky na kov dělají hezké čisté díry - jen nožíkem udělejte vodící dírky v místě rozměřených otvorů, vrták má tendenci na hladkém plastu "ujet". Já jsem dno i víčko navrtal (asi) 4mm vrtákem, myslím že 6x4 otvory do víka a 8x6 otvorů do dna + jsem vyjmul (=ztratil) jeden boční panel krabičky. Od té doby rok provozu v pohodě i v letních měsících.

2B, Raspbian Buster / Kodi 18.4 (24/7) v plexi krabičce s děravým dnem a děravým logem maliny na víku a 24/7 Kodi je v pohodě na pasivu - ale 2B je ohledně tepla skromné.

Se staršími modely (1B+ a 1B) jsem se vždy potýkal, Kodi bylo pomalé, YT addon regulérně působil záseky - ale to je vzhledem ke specifikacím daných modelů celkem pochopitelné - podotýkám, že jsem už dlouho nezkoušel, a možná bych dnes překvapen. S 1A/3A a Zery ohledně Kodi zkušenosti nemám...
Odpovědět