AV Out vs HDMI

Odpovědět
wolwzz
Příspěvky: 1
Registrován: úte 05. lis 2019 20:01:27

AV Out vs HDMI

Příspěvek od wolwzz » úte 05. lis 2019 20:17:42

Ahoj,
mam dotaz, chystam se zrusit moji cestovni krabici Alfawise S905W na CoreElec a prejit na RPI 4b. Chystam se na dual boot kodi a retropie nebo recalbox v tomhle si utribim znalosti asi az po nakupu rpi. Co jsem, ale jeste nevyguglil je, zda hdmi a AV out je prepinatelne bez vetsiho zasahu tzn. kdyz pripojim 3,5jack tak pujde obraz i zvuk pres av out. Jde mi o to ze napr ten alfawise pod androidem jede jak pres hdmi tak AV out. Kdyz jsem presel na Corelelc neni mozne AV out pod nim pouzit bez predchozi upravy konfigurace a naposled kdyz jsem dorazil na chatu a zjistil ze tam je CRT tak abych deckam pustil pohadky musel jsem vytahnout sdcko a jet pres android, protoze hdmi nebylo mozno pouzit. Jak to tedy funguje u RPI? diky
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: AV Out vs HDMI

Příspěvek od Skalgrin » stř 06. lis 2019 7:29:31

U starších modelů na Raspbianu Stretch jsem musel vždy řešit konfigurací - ale to neznamená, že to nejde - jen jsem nikdy nezjistil jak. Změnu jde ale provést s NOOBS instalátorem bez nutnosti editace souboru, při bootu do OS na aktuálně "neaktivním" výstupu stačí podržet shift pro vstup do NOOBS, (ten pozná používaný výstup) změnit config file a bootnout.

Dokud jsem použival AV výstup i HDMI "na střídačku", z důvodu lenosti a relativního komfortu jsem řešil nejprve dvěma SD kartami - byly to de-facto klony, s tím rozdílem, že jedna měla AV výstup a druhá HDMI - data jsem měl na USB. Posléze dvěma Raspberry (abych ani ty SD karty nemusel přehazovat). Stále si ale myslím, že to "jde" aby to fungovalo "samo", jen nevím jak.

Připojuji se tedy k dotazu.
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Out vs HDMI

Příspěvek od PetrSmetana » ned 10. lis 2019 10:42:01

Nesedim u pc, abych resil detaily. Udelal bych si skript, ktery bude v cyklu s nejakym delay pres hdmicec hlidat, zda je neco na hdmi pripojene. Pokud by hdmi nebylo pripojene nastavil by se vystup na jack/av, v opacnem pripade na hdmi. To cele by slo dat jako sluzba do systemd.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
Odpovědět