[Vyřešeno] nonstop provoz

Zamčeno
marvvincz
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. zář 2019 10:00:42
Dostal poděkování: 1 poděkování

[Vyřešeno] nonstop provoz

Příspěvek od marvvincz » úte 08. říj 2019 6:28:07

Ahoj, mam teprve svou prvni malinu, RPi4. Abych netroskaril, tak jsem si pro jistotu koupil 4GB verzi, kdyz ma mit tolik vykonu ;) Ale vykonu se nedostava ... v podstate po ni nic nechci, zatim jsem rozchodil jen fotoramecek pres FEH a pripojil domaci kino pres AirPlay. Ale uz s tim ma malina problem, zatim mam na pripojene flashce cca 200 fotek(1-3Mb/fotka, ktere pravidelne synchronizuji s google diskem), a nekolik hodin odpoledne se nahodne prehravaji fotky na pripojene obrazovce. Fotky se toci po 15 vterinach, ale casem je interval spise nahodny, nekdy 15 vterin, nekdy klidne minuta ... vecer se prehravani ukonci a rano uz je malina tak unavena, ze prehravani ani nezapne(resp zapne obrazovku-jen podsviceni, ale obraz uz nejde). Ted jsem pridal pred spusteni FEHu restart a vypada to, ze 2x denne restart asi pomohl. Ale to rozhodne neni to, co jsem si predstavoval ... nemate nekdo podobne zkusenosti, ci radu jak optimalizovat vyuziti systemovych prostredku ...
Uživatelský avatar
PetrSmetana
Příspěvky: 310
Registrován: pon 22. črc 2019 9:06:45
Bydliště: Mnich
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: nonstop provoz

Příspěvek od PetrSmetana » pát 18. říj 2019 9:12:04

Tady jde spíš o analýzu té aplikační vrstvy co ti tam běží. Pokud máš neoptimalizovanou aplikaci, tak můžeš mít sebelepší HW a bude to k ničemu. Zkus te kouknout do topu/htopu,iotopu, kouknout se do logů (zapnout podrobnější logování), dmesg, podívat se na iostat na utilizaci disku. Možností je hodně. Bez hlubší analýzy těžko dělat soudy. Případně si na RPi rozjeď nějaký monitoring HW prostředků, ať se na to můžeš podívat v čase.
Modré z nebe na počkání, zázraky do dvou dnů.
marvvincz
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. zář 2019 10:00:42
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: nonstop provoz

Příspěvek od marvvincz » čtv 24. říj 2019 6:46:59

dik za rady, nakonec uz to bezi v pohode, prepsal jsem skript s tim FEHem a je to lepsi, puvodne vytezoval procesor vic nez na 90% a po jinem zapisu uz jede tak do 5%, takze zatim dobry ...
Zamčeno