Dotaz k Obrazovce k RP 4B

Odpovědět
spa
Příspěvky: 3
Registrován: ned 06. říj 2019 13:42:50

Dotaz k Obrazovce k RP 4B

Příspěvek od spa » ned 06. říj 2019 14:22:52

Zdravím Vás chtěl bych prosím poradit,

dlouho jsem si chtěl pořídit Raspberry Pi, a vyzkoušet: https://pi-hole.net.

Nicméně, jsem si také pořídil https://rpishop.cz/displeje/1476-wavesh ... bicky.html tento display, který by měl podle informací (které jsou přibalené) jít připojit i k PC. tak jsem jej ještě vyzkoušel a připojil k noteboku. obraz jel paradně ale asi jen minutu pak zhasl.
Tak jsem to neřešil a zapojil obrazovku k RP 4B a (která nejdříve nejela), pak jsem udělal vše podle návodu: https://www.waveshare.com/wiki/7inch_HD ... spberry_Pi a obrazovka se rozjela ovšem asi na 20 sekund, pak zhasla, poté jsem to teda restartoval, opět jsem viděl jak se mě Raspbian zeptal na zemi atd. a poté obrazovka opět zhasla cca už po 10 sekundách a od té doby nesvítí.

Na zadní straně displeje jsou dvě SMD diody (červená a zelená) přičemž svítí obě. (nevím zda má svítit i červená) a nepodařilo se mi to dohledat.

Pokud display zapojím k pc, pc jej detekuje ale nic se na displeji nezobrazí. (jiný monitor ted bohužel nemám k dispozici) ale celkově si myslím že jsem měl asi smůlu na vadný kus s diplejem a Raspberry je asi v pořádku. Někdo prosím nějakou rady jak to "rozchodit"??

PS: ještě k napájení displeje: při prvním spojení s PC byl napájen z USB notebooku, pak další pokusy z USB Raspberry. a protože to zhaslo, tak jsem připojil na napájecí zástrčku nabíječku na mobil která by měla dávat teoreticky až 2,1 A. a nemá to na nic vliv.


Předem díky za jakoukoli odpověď.
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Dotaz k Obrazovce k RP 4B

Příspěvek od Skalgrin » pon 07. říj 2019 6:42:06

spa píše:
ned 06. říj 2019 14:22:52
Zdravím Vás chtěl bych prosím poradit,

dlouho jsem si chtěl pořídit Raspberry Pi, a vyzkoušet: https://pi-hole.net.

Nicméně, jsem si také pořídil https://rpishop.cz/displeje/1476-wavesh ... bicky.html tento display, který by měl podle informací (které jsou přibalené) jít připojit i k PC. tak jsem jej ještě vyzkoušel a připojil k noteboku. obraz jel paradně ale asi jen minutu pak zhasl.
Tak jsem to neřešil a zapojil obrazovku k RP 4B a (která nejdříve nejela), pak jsem udělal vše podle návodu: https://www.waveshare.com/wiki/7inch_HD ... spberry_Pi a obrazovka se rozjela ovšem asi na 20 sekund, pak zhasla, poté jsem to teda restartoval, opět jsem viděl jak se mě Raspbian zeptal na zemi atd. a poté obrazovka opět zhasla cca už po 10 sekundách a od té doby nesvítí.

Na zadní straně displeje jsou dvě SMD diody (červená a zelená) přičemž svítí obě. (nevím zda má svítit i červená) a nepodařilo se mi to dohledat.

Pokud display zapojím k pc, pc jej detekuje ale nic se na displeji nezobrazí. (jiný monitor ted bohužel nemám k dispozici) ale celkově si myslím že jsem měl asi smůlu na vadný kus s diplejem a Raspberry je asi v pořádku. Někdo prosím nějakou rady jak to "rozchodit"??

PS: ještě k napájení displeje: při prvním spojení s PC byl napájen z USB notebooku, pak další pokusy z USB Raspberry. a protože to zhaslo, tak jsem připojil na napájecí zástrčku nabíječku na mobil která by měla dávat teoreticky až 2,1 A. a nemá to na nic vliv.


Předem díky za jakoukoli odpověď.
Já jsem se s jiným displejem od Waveshare kvůli vlastním chybám docela pral a musel jsem od píky (čistý reinstall Rapsbianu) začínat myslím čtyřikrát, než jsem uspěl. Za mě to bylo volbou jiné varianty téhož displeje (u vašeho jsou to "originál", B, C a H) na wiky, kde se malinko liší proces instalace (resp. obsah config.txt)

U vámi zmíněného bych si dal extra pozor na:

Kód: Vybrat vše

If you use the LCD with Raspberry Pi 4B, you need to remove line dtoverlay=vc4-fkms-V3D from config.txt file
EDIT: Nicméně nefunčnost na NTB je podezřelá. Byl zkoušen NTB + externí adaptér?
spa
Příspěvky: 3
Registrován: ned 06. říj 2019 13:42:50

Re: Dotaz k Obrazovce k RP 4B

Příspěvek od spa » pon 07. říj 2019 13:07:26

Na ten řádek jsem si pozor dal. nicméně právěže ten display jakoby svítil chvíli jen z každeho rohu podsvícením ... navíc jsem ještě změnil napájení přímo z 'nabíječky na mobil' 2,1A a mám ještě z wishe(z číny) takový ten "usb meřič napětí&proudu" a ukazuje to odběr pouze 0,2A. podle mě je tam něco hardwarově špatně protože to nedělá nic :( Ten druhý napájecí kabel (adaptér) nemám

netušíte zda je možné reklamovat 1 věc z větší objednávky? nebo alespoň se obávám že je to tedy "zralé" na reklamaci.....
Uživatelský avatar
Skalgrin
Příspěvky: 49
Registrován: stř 31. črc 2019 9:00:00
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Dotaz k Obrazovce k RP 4B

Příspěvek od Skalgrin » úte 08. říj 2019 6:37:07

netušíte zda je možné reklamovat 1 věc z větší objednávky?
Nevím proč by to nemohlo jít, nereklamujete objednávku, ale vadné zboží.
...nebo alespoň se obávám že je to tedy "zralé" na reklamaci...
Já osobně bych nejprve udělal následující. Dokumentace problému, včetně prinstcreenů a/nebo fotografií. Poslal bych dotaz na rpishop.cz (s popisem problému), poslal bych dotaz na waveshare (opět s popisem problému), dtto na raspberrypi.org/forums/, dtto na reddit.com/r/raspberry_pi. Nechal bych tomu týden, na vlastní další pokusy, i na navržená řešení. Výsledky a průběh navrhovaných řešení bych dokumentoval.

Teprve pokud by tento týden nepřinesl žádné výsledky, pak bych požádal rovnou o reklamaci, s dokumentací problému a dalších řešení z "čekacího týdne".

Ale samozřejmě můžete o reklamaci požádat rovnou.
spa
Příspěvky: 3
Registrován: ned 06. říj 2019 13:42:50

Re: Dotaz k Obrazovce k RP 4B

Příspěvek od spa » stř 09. říj 2019 17:19:34

Skalgrin píše:
úte 08. říj 2019 6:37:07
netušíte zda je možné reklamovat 1 věc z větší objednávky?
Nevím proč by to nemohlo jít, nereklamujete objednávku, ale vadné zboží.
...nebo alespoň se obávám že je to tedy "zralé" na reklamaci...
Já osobně bych nejprve udělal následující. Dokumentace problému, včetně prinstcreenů a/nebo fotografií. Poslal bych dotaz na rpishop.cz (s popisem problému), poslal bych dotaz na waveshare (opět s popisem problému), dtto na raspberrypi.org/forums/, dtto na reddit.com/r/raspberry_pi. Nechal bych tomu týden, na vlastní další pokusy, i na navržená řešení. Výsledky a průběh navrhovaných řešení bych dokumentoval.

Teprve pokud by tento týden nepřinesl žádné výsledky, pak bych požádal rovnou o reklamaci, s dokumentací problému a dalších řešení z "čekacího týdne".

Ale samozřejmě můžete o reklamaci požádat rovnou.
Asi se obrátím na reklamaci, protože dnes jsem to ještě zkusil a sice se "rozjela" ale po 30 sekudách to zase zhaslo tak jsem druhy pokus (pro jistotu zrovna) natočil a ten sem přidávám prostě to zhasne a ... nic víc... :(

[youtube]https://www.youtube.com/embed/Y9N-WRRuYaQ[/youtube]

Ve videu nemluvím a prakticky se tam nic neděje... jen že to zhasne.... a jde tam vidět na konci že tam svítí i ta červená dioda která v normálním stavu nesvití..
Odpovědět